1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklara sağlık eğitimi
Çocuklara sağlık eğitimi

Çocuklara sağlık eğitimi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi'ne bağlı Solin Çocuk Oyun Evi'nde kalan çocuklara, Belediye'nin Sağlık Merkezi tarafından sağlık semineri verildi.

A+A-
Solin Çocuk Oyun Evi toplantı salonunda verilen seminere yaşları 4 ile 12 yaş arası yaklaşık yüz çocuk katıldı.
 
Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Eşref Güler ile Eş Başkan Yardımcısı Nevriye Çur'un katıldığı seminerde çocuklara sağlık bilgisi konularında uyarılarda bulunan hemşireler aynı zamanda sinevizyon ile çocuklara ne şekilde korunabileceklerini gösterdi.
 
“BAĞLAR'DA ÇOCUKLARA YÖNELİK SAĞLIK SEMİNERLERİ DEVAM EDECEK”
 
Bağlar Belediyesi Sağlık Merkezi olarak çeşitli seminerler düzenlediklerini ifade eden Bağlar Belediyesi Sağlık Merkezi Hemşiresi Evin Serin, çocuklara hijyen konusunda nelere dikkat edilmesi ve diş sağlığı ile ilgili neleri yapmaları gerektiğini anlattıklarını belirterek, “Neler yapmaları gerektiğini hastalıklardan ne şekilde korunabileceklerini ve diş sağlığının önemine değindik. Diş eğitimi Diş Hekimleri Odası'ndaki arkadaşlarla yardımlaşarak yaptık. Çocuklara yönelik sağlık eğitimlerimiz devam edecektir” dedi.
Seminerden sonra Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Eşref Güler ve Eş Başkan Yardımcısı Nevriye Çur, çocuklara diş macunu ile diş fırçası dağıttı.
 
(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT