1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklara çifte eğitim
Çocuklara çifte eğitim

Çocuklara çifte eğitim

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin desteği, Başak Kültür ve Sanat Vakfı yürütücülüğünde, Diyarbakır’da çocuklar için “İnsan Hakları ve Sinema Atölyeleri” oluşturulacak. 5-8 Kasım tarihleri arasında Şengalli 20 çocukla yapılacak atölye çalışmasının ardın

A+A-

Başak Kültür ve Sanat Vakfı’nca, Avrupa Birliği ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Sivil Toplum Diyalogu Programı kapsamında yürütülen, Van Barosu ve DW-RS Producties-Hollanda ortaklığında Türkiye’de 14 ilde ve Amsterdam’da hayata geçirilen çocuklar için İnsan Hakları ve Sinema Atölyeleri Diyarbakır’da da gerçekleştirilecek.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği program, 5-8 Kasım 2015 tarihleri arasında Şengallilerin ikamet ettiği Fidanlık Alanı’nda uygulanacak. 20 çocukla üç gün boyunca yapılacak atölye çalışmasının ardından çocuklar film çekecek.


Proje uygulaması öncesinde, Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Barosu, Van Barosu yetkilileri ile Hayata Destek ve Başak Kültür Merkezi gönüllüleri DBŞT Salonu’nda bir araya geldiler. “Diyarbakır’da Çocuk Olmak, Çocukların Temel Sorunları ve İhtiyaçları, İnsan Hakları ve Sanat Çalışmaları, Sivil Toplumun Demokratikleşme ve İnsan Haklarının Tesis Edilmesindeki Rolü ve Sorumlulukları ve Neler Yapabiliriz?” konularında konuşarak fikir alışverişinde bulunan, işbirlikleri ve dayanışmanın yolunu açmak için neler yapılması gerektiğini konuşan temsilciler, projenin önemine dikkat çektiler.

Toplantıda vakfın geçmişteki çalışmalarını kısaca anlatan Başak Kültür ve Sanat Vakfı temsilcileri, Fidanlık alanında üç gün sürecek program hakkında proje bileşenlerine ve destekleyen kurum temsilcilerine bilgi verdi.
Vakıf temsilcileri, projeyle savunmasız-dezavantajlı çocukların insan hakları konusundaki farkındalıklarını ve sinema konusundaki bilgilerini arttırmak; yeteneklerini geliştirmek ve kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine destek olmayı amaçladıklarını ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler