1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklar tek başına kaldı
Çocuklar tek başına kaldı

Çocuklar tek başına kaldı

Silvan İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı 4. gününde kaldırılırken, çok sayıda eve baskın düzenlendi ve gözaltına alınanlar darp edildi.

A+A-

Silvan İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı 4. gününde kaldırılırken, özel harekat polisleri tarafından çok sayıda evin kapısı kırılarak baskın düzenlendi.

Düzenlenen baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alınırken, bir eve düzenlenen baskında anne ve babanın gözaltına alınması ile en küçüğü 4, en büyüğü 15 yaşında olan 6 çocuk evde tek başlarına kaldı.


Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı 4'üncü gününde kaldırıldı. Yasakla birlikte polis ve askerler tarafından ablukaya alınan ilçede top ve gerçek mermilerle mahallelere operasyon düzenleniyor. Özel harekât timleri tarafından gözaltı furyası başlatılırken, gözaltına alınanların sayısı giderek artıyor.

Özel harekat timleri tarafından basılan evlerin kapılarının kırıldığı ve aile bireylerinin hepsinin feci şekilde darp edilerek gözaltına alındığı öne sürüldü. Feridun Mahallesi'nde önceki akşam Yaman ailesinin evine yapılan baskında, 17 yaşındaki Ahmet Solmaz, ablası Kader Yaman ve eniştesi Muzaffer Yaman özel harekât timleri tarafından gözaltına alınarak Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Ahmet Solmaz'ın "örgüt üyesi" olduğu iddia edilirken, aile bireyleri de Solmaz'a yardım ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Baskında ev didik didik aranırken, evde un torbası dahi özel harekat timleri tarafından yere döküldü. Aile bireylerinin gözaltına alınması üzerine en küçüğü 4, en büyüğü 15 yaşında olan 6 çocuk ise evde tek başlarına kaldı.

Darp edilerek gözaltı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çalışanı Faysal Aksu'nun ise gözaltına alındığı sırada özel harekat timleri tarafından darp edilerek işkenceye maruz kaldığı öğrenildi. Hastaneye götürülmediği belirtilen Aksu'nun Diyarbakır Adliyesi'ne sevk edildiği ifade edildi. Silvan'da çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken isimleri netleşenler şu şekilde: "Mustafa Durak, Hayrettin Öztürk, İlhan Öztürk, Kerem Yılmaz, Ömer Yılmaz, Faysal Aksu, Ömer Binen, Fahdettin Binen, Sakine Binen, Medine Binen, Şehmus Meşe, Ahmet Yılmaz, Rıza Kırtay, Necat Yüzkan, Kader Yaman, Muzaffer Yaman, Ahmet Solmaz, Kerem Özer."

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler