1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklar tehlikeye atlıyor
Çocuklar tehlikeye atlıyor

Çocuklar tehlikeye atlıyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da sıcaktan bunalan çocuklar, serinlemek için girdikleri süs havuzlarında, tehlikeye davetiye çıkarıyor.

A+A-

Yaklaşık 5 metre yükseklikten 80 santim derinliğindeki suya atlayan çocuklar ölümle burun buruna geliyor. 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Anzele Parkı, çocukların eğlence yeri olması dışında büyük bir tehlikeyi içerisinde barındırıyor. Serinlemek amacıyla parkta bulunan suya giren çocuklar, derinliği 80 santimetreyi bulan suya, 5 metre yükseklikten atlıyor.

Yaralanma, hatta ölümle sonuçlanabilecek kazaları göz ardı eden çocuklar, tehlikenin farkında olmadan her gün ölümle burun buruna geliyor.

Çocukların tehlikenin farkında olmadığını belirten Abdurrahman Kocakaya isimli vatandaş, parkın çocukların eğlenmesi için uygun olduğunu söyledi.

Parkta bulunan süs havuzlarına çocukların atlamasının tehlikeli olduğunu belirten Kocakaya, hiçbir önlemin alınmadığını, bazı çocukların suya atladıktan sonra ciddi şekilde yaralandığını gördüklerini ifade etti. Yetkililerden tehlikeli durumun önlenmesi için çalışma beklediklerini kaydeden Kocakaya, "Ailelerin de çocuklarını yüksekten atlamamaları, suya girmemeleri konusunda uyarmaları lazım. Ölüm olayı yaşanmadan yetkililerin önlem alması gerekir" dedi.

Çocuklar da, sıcak havalardan bunaldıklarını ve serinlemek için parka geldiklerini kaydetti.

(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT