1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklar tatillerini yaz kurslarıyla değerlendirecek
Çocuklar tatillerini yaz kurslarıyla değerlendirecek

Çocuklar tatillerini yaz kurslarıyla değerlendirecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukların sosyal becerilerini geliştirmek, bireysel yeteneklerini ortaya çıkarmak ve paylaşma duygularını sağlamak amacıyla yaz kursları açıyor.

A+A-

Müzik ve drama gibi atölyelerin yer alacağı yaz kursları sayesinde çocuklar tatillerini en iyi şekilde değerlendirme fırsatı yakalayacak…

Okulların tatil olmasıyla birlikte çocukların tatillerini daha iyi geçirmeleri için Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz, çeşitli kurslar açıyor. Yaz ayları boyunca devam edecek kurslarda çocuklar drama, bağlama, akıl oyunları, gitar ve İngilizce atölyelerinden faydalanacak. Kayıtların iki gün önce başladığı kurslara şuana dek 133 çocuk başvuruda bulundu. Yaz kurslarına başvurmak isteyen çocuklar yaz dönemi boyunca başvurularını Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne yapabilir. 

22 Haziran’da başlayacak olan kurslar okulların açılmasıyla sona erecek. Kurslar, hafta içi her gün Cuma günü dışında devam edecek. Yaz kurslarının devam ettiği süre boyunca her Cuma günü sinema gösterimi olacak. 

Zarokistanlar yaz döneminde açık olacak

Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğümüzün, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı ve Kadın Politikalar Daire Başkanlığımıza bağlı DİKASUM şubelerinde bulunan 4-6 yaş arası çocukların eğitim gördüğü Zarokistanlar (oyun odaları) yaz süresi boyunca açık olacak. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler