1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklar tatilin son günlerinde eğleniyorlar
Çocuklar tatilin son günlerinde eğleniyorlar

Çocuklar tatilin son günlerinde eğleniyorlar

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde okulların açılmasına sayılı günler kala çocuklar tatilin son günlerini doyasıya eğlenerek geçiriyor.

A+A-
Silvan ilçesinde yaz tatilinin son günlerinde çocuklar parklarda oyun oynayarak, arkadaşları ile internet kafelerde eğlenerek, havuza giderek ve kimileri de ders çalışarak geçiriyor.
 
Silvan'daki TOKİ Parkı'nda arkadaşlarıyla oyun oynayarak vakit geçiren Ömer Sefunç, “Okulların açılmasına az bir süre kaldı, biz de okullar açılmadan doyasıya gezip dolaşıyoruz. Zaten az kaldı okulların açılmasına, okullar açıldığında oyun oynayamayacağız, bari şimdi iyice oynayıp tadını çıkaralım dedik. Ama Silvan'da pek fazla oyun seçeneği yok ya internet kafeye gideceğiz ya parka gelip oturacağız. Belediyemizden oyun alanları yapmalarını rica ediyoruz, bizler de oyun parkları istiyoruz” dedi.
 
TOKİ Parkı'nda oturan Berat Sever ise, “Herkes yazın oyun oynamak, eğlenmek, gezip dolaşmak ister fakat bu doğru birşey değildir. Yaz aylarında hem oynayıp hem de ders çalışmamız lazım. Önümüzdeki günlerde bizleri yeni bir eğitim öğretim yılı bekliyor. Bizim yeni konulara, yeni derslere hazırlık yapmamız lazım. Ama oyun oynamak, eğlenmek hepimizin hakkı, bunu belli bir seviyede yaptığımız sürece bir sıkıntı yok” diye konuştu. 
 
(İHY-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT