23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara13 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir22 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

Çocuklar sporu eğlenerek öğreniyor

Çocuklar sporu eğlenerek öğreniyor

10 Aralık 2015 Perşembe 13:46

Büyükşehir Belediyesinin açtığı Spor Atölyesi’nden faydalanan 106 çocuk, iki spor eğitmeni eşliğinde haftanın üç günü gruplar halinde kırk beşer dakika spor yapıyor.

Çocuklar böylece yetenekleri doğrultusunda spor yapmayı, enerjilerini doğru kanalize etmeyi ve centilmenliği öğreniyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda Spor Atölyesi açtı.

Kasım ayında başlayan atölye çalışmalarından Zarokistanlarda (oyun odaları) eğitim gören 106 çocuk faydalanıyor. Çocuklar, iki spor eğitmeni eşliğinde haftanın üç günü gruplar halinde kırk beşer dakika spor yapıyor.  Atölyede 4-6 yaş arası çocuklara eğitsel oyunlarla spor branşları öğretiliyor, denge, kuvvet ve esneklik kazanmaları sağlanıyor. Çocuklara sporu sevdirmek, öğretmek ve enerjilerini doğru kanalize ettirmek amacıyla yapılan atölyede, çocuklar, mini kale, pota, golf, kort tenisi sahası, jimnastik, dağcılık ve temel fitnnes aletleriyle spor yapma imkânı buluyor.

Fiziksel ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunuluyor 

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü Eğitmeni Ferdi Fidan, Spor Atölyesi’yle çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade etti. Çocukların spor yaparken eğlenme fırsatı yakaladığını söyleyen Fidan, atölyeyle çocuklarda spor kültürü de yaratmayı amaçladıklarını dile getirdi. Fidan, şöyle konuştu: “Çocuklar atölyeye ilk geldiklerinde bazı hareketleri yapamıyorlardı. Şu an temel spor hareketlerini daha iyi yapabiliyorlar. Ayrıca, zamanla tüm spor branşlarını yaparak tanıma fırsatı buluyorlar. Dışarıda ya da başka yerlerde yapma imkânı bulamayacağı golf ve tenis gibi spor branşlarını da görüyor, öğreniyorlar.”

İlk etapta çocukların hangi branşta daha yetenekli olduğunu tespit etmeye çalıştıklarını, ardından yetenekleri doğrultusunda eğitim verildiğini ifade eden Fidan, çocuklara centilmenliği de öğrettiklerinin altını çizdi. Fidan, “Bizler bunun için atölyede sporun sadece kazanmaya dönük bir olgu olmadığını göstermeye çalışıyoruz. Yenildiği zamanda yendiği zamanda rakibini tebrik etmesini ve sporun bir eğlence aracı olmasını sağlıyoruz.” dedi.

 

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 6486
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com