1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Çocuklar Ölmesin' pankartını A Haber görmedi
'Çocuklar Ölmesin' pankartını A Haber görmedi

'Çocuklar Ölmesin' pankartını A Haber görmedi

Amedspor, Fenerbahçe'yle oynadığı Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında santranın hemen ardından protesto gösterisi gerçekleşti.

A+A-

Amedspor’dan Fenerbahçe maçında 30 saniyelik protesto eylemi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Amedspor’un “deplasmanda” oynadığı maçta deplasman taraftarlarının “Her yer direniş” ve “Çocuklar ölmesin” sloganları sebebiyle “iç saha”sını kapattığı ve futbolcusu Deniz Naki’ye Bursaspor maçı sonrası açıklamalarını gerekçe göstererek verdiği 12 maç men cezası Amedsporlu futbolcularca Fenerbahçe maçının santra vuruşunun ardından protesto edildi.

Oyuncular yaklaşık 35 saniye boyunca saha üzerinde hareket etmeden dururken bu sürede Fenerbahçeli futbolcular da kendi yarı alanında top çevirdi.

A Haber’den sansür
Amedsporlu futbolcular sahaya “Çocuklar ölmesin maça gelsin” pankartıyla çıktı. Bu pankart yayıncı kuruluş A Haber tarafından ekrana getirilmedi. TFF’nin de pankarta karşı çıktığı, ancak Amedspor’un cezayı göze alarak bu pankartla sahaya çıktığı öğrenildi.

Fenerbahçeli futbolcular da pankartın arkasında durdu
amedspor çocuklar ölmesin maça da gelsin 2Yayıncı kuruluşun ve TFF’nin bu tavrının aksine Fenerbahçeli futbolcular pankartın arkasında Amedsporlu futbolcuların arasında yer alarak basın mensuplarına poz verdi.

Maçta Amed Sportif’e verilen ceza ve İl Spor Güvenlik Kurulu kararları sonucu ev sahibi ve rakip takım seyircisi yer almadı.

Maç 3-3 biterken gollerden sonra asker selamı veren veya zafer işareti yapan futbolcu olmadı. (ZETE)

HABERE YORUM KAT