1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklar mehmetçiklerle buluştu
Çocuklar mehmetçiklerle buluştu

Çocuklar mehmetçiklerle buluştu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği ve Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından yürütülen 'Bilinçli ve Güvenli Yaşam Projesi' kapsamında yetiştirme yurdunda kalan 50 öğrenci için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

A+A-

Kalkınma Bakanlığı'nca finanse edilen Diyarbakır Valiliği koordinesinde yürütülen 'Bilinçli ve Güvenli Yaşam Projesi' kapsamında halkla İlişkilerin geliştirilmesi amacıyla Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı'nca yürütülen sosyal faaliyetlerde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri'nde kalan kimsesiz çocuklardan oluşan 50 çocuk için çeşitli etkinlikler düzenlendi. 

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Göngör'ün de katılığı etkinlikte, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı'nda verilen öğle yemeğinin ardından çocuklara, köpek timlerinin gösterimi izletilmesinin ve Hava Grup Komutanlığında bulanan helikopterlerle tanıtıldı. Düzenlenen etkinlikte konuşan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, valilik olarak bu yıl 81 sosyal içerikli projelerin uygulanacağını ifade ederek, projeler için 1 milyon 100 lira bütçenin ayrıldığını söyledi.

81 projenin, kadınlar, yaşlılar, çocuklar ve zor şartlarda hayatlarını sürdürenler için uygulanacağını belirten Vali Kıraç, "İnsanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için sosyal projelere ağırlık veriyoruz. Günümüz dünyasında artık bireyi görmeden, toplumsal yaşamdaki uyumunu, sosyal barışı sağlamadan insanlığın yaşamlarında bazı zorluklar yaşanacağı bir gerçektir. Hep birlikte bu kaynaşmalarımızı sürdürelim. Birliğimiz ve bütünlüğümüz daim olsun. Sizleri çok seviyoruz. Aileniz sizinle temas halinde değiller ama biz bu ülkenin yöneticileri olarak sizlerle birlikte büyük bir aileyiz. Bizim geleceğimizsiniz, sizleri gözümüz gibi koruyacağız” dedi.

Yapılan etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.


(ÜN-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT