1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuklar canlı yayında Erol Büyükburç'u andılar
Çocuklar canlı yayında Erol Büyükburç'u andılar

Çocuklar canlı yayında Erol Büyükburç'u andılar

Türk popunun ünlü ismi Erol Büyükburç, Levent Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

A+A-
Erol Büyükburç'un cenaze namazı, öğle namazına müteakip Levent Camii'nde kılınırken Diyarbakır'da bir yerel kanalda canlı olarak yayınlanan “Bizim Çocuklar”  programında  da Erol Büyükburç  şarkılarıyla anılıyordu.
 
Hayranlarından biri  olan, Programın yapımcısı ve sunucusu Müzisyen Barışcan canlı yayında Erol Büyükburç'u bugünün çocuklarına anlattı. Hayatını ve  müziğe nasıl başladığını okuduktan sonra onun en sevilen şarkılarından biri olan HAYDİ GENÇLİK HOP HOP HOP adlı şarkısını öğretti ve canlı yayında çocuklarla birlikte söylediler. Programda Erol Büyükburç'un sahne resimlerinin yanısıra çocukluk resmi de büyük ilgi gördü. 
 
 
 
Resim
 
“Bizim Çocuklar ve Barışcan” programında bu hafta Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan zararlı maddeler konusu işlendi. 
 
Programa Diyarbakır Yeşilay Şube Müdür Yardımcısı Yahya Göğer konuk olarak katıldı ve bu zararlı maddelerin verdiği zararları ve kurtulma yollarını anlattı. Yeşilay'ın hazırladığı afiş ve broşürlerin tanıtımını da yapan Göğer ekran başındakileri sigara içmemeye davet etti.
 
Programın diğer konukları ise Vehbi Koç İlkokulu öğrencileri ve İzci lideri Cevdet Yokuş oldu. Yokuş öğrencileriyle birlikte izcilik çalışmalarını anlatıp izcilik şarkıları söylediler.
 
Programı hazırlayan ve sunan Barışcan ise  öğrencilerin bu konuya duyarlılıklarını arttırmak için,  zararlı maddeler ile ilgili  şarkılar , şiirler , kukla gösterileri, haberler ve hikayeler bölümleriyle izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı.
 
Programda ayrıca geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Türk Pop Müziğinin dev ismi Erol Büyükburç da anıldı. “Bir Zamanlar Çocuktu” bölümünde Erol Büyükburç'un çocukluk resimleri gösterilerek hayatı okundu ve “Haydi Gençlik Hop Hop Hop” şarkısı çocuklarla birlikte söylendi.
 
1997 yılından beridir SözTV ekranlarında devam eden ve Türkiye'in ilk canlı yayınlanan bu çocuk programı cumartesi ve Pazar günleri saat 10:30'da yayınlanıyor.
 
Resim
 
 
(Diyarinsesi.org BC MY)

HABERE YORUM KAT