1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çocuk Yaz Kampı’nın bu haftaki konuğu Surlu çocuklar
Çocuk Yaz Kampı’nın bu haftaki konuğu Surlu çocuklar

Çocuk Yaz Kampı’nın bu haftaki konuğu Surlu çocuklar

Yıl içinde düzenlediği destek programları, atölyeler, oyun odaları ve kurslarla binlerce çocuğa hizmet veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Çocuk Yaz Kampı devam ediyor.

A+A-

Tüm ihtiyaçların belediye tarafından karşılandığı, çocukların eğlenerek öğrendiği Yaz Kampı’nın bu haftaki konuğu Surlu çocuklar. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından her yıl okulların kapanmasının ardından başlayan ve ağustos ayı sonuna kadar süren Çocuk Yaz Kampı  devam ediyor.

Tatil yapma imkanı bulunmayan 9-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik gerçekleştirilen Çocuk Yaz Kampı’nın dördüncü grubuna katılmak için kayıt olan yaklaşık 100 Surlu çocuk, sabah saatlerinden itibaren Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki merkez binası önünde toplandılar. Anne babaların da uğurlamaya geldiği çocuklar, daha sonra kendilerine tahsis edilen otobüslerle Elazığ Gezin’deki Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri Çocuk Yaz Kampı’na ulaştı. Yaz Kampı’nın dördüncü grubunda yer alan Surlu çocuklar, altı gün kampta kalacak.

Hem öğrenecek hem eğlenecekler

Çocukların kişisel gelişimine katkı sunulması, çevresiyle daha uyumlu olması, dışlanmışlık duygusundan arındırılması ve özgüvenli yetişmelerinin sağlanması amacıyla düzenlenen Yaz Kampı’nın sorumlusu İsmail Atız, kampın 100 Nusaybinli çocuğun katılımıyla açıldığını, Yenişehir ve Silopili çocukların katılımıyla devam ettiğini, çocuklar açısından oldukça iyi ve eğlenceli geçtiğini aktardı.

Kişisel gelişimlerine katkı sunuluyor

Yaz Kampıbu yılda açılan atölyeler dolu dolu geçiyor. Her grubun altı gün yararlandığı kampta, çocuklar, satranç, akıl oyunları, resim, akran eğitimi, el becerileri, drama, müzik ve halk oyunları atölyelerinden faydalanıyor. Ayrıca çocuklar sportif faaliyetler kapsamında spor turnuvaları (basketbol, voleybol ve futbol), langırt, bisiklet, masa tenisi ve masa hokeyi gibi etkinliklerden de yararlanıyor. Yüzme de kampın en eğlenceli etkinlikleri arasında yer alıyor.

Tüm ihtiyaçlar belediye tarafından karşılanıyor

Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kampta, çocukların her türlü ihtiyacı karşılanıyor.   Yemek listeleri, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi dikkate alınarak, diyetisyenler tarafından hazırlanırken, beslenme saatleri kahvaltı, öğle yemeği, ara öğün ve akşam yemeği olmak üzere günde dört öğün şeklinde gerçekleşiyor. Kampta, acil durumlara müdahale edebilmek için sağlık ekibi de 24 saat görev yapıyor.

HABERE YORUM KAT