1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuk yaz kampı sona erdi
Çocuk yaz kampı sona erdi

Çocuk yaz kampı sona erdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Çocuk Destek Merkezinin organize ettiği yaz kampı sona erdi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hazar Gölü Sosyal Tesisleri'nde bu yıl 8'incisi düzenlenen ve 17 Haziran- 24 Ağustos tarihleri arasında toplam 829 çocuğun faydalandığı yaz kampının final gecesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı'nın kamp ateşini yakmasıyla başladı. Kampın son gününde çocuklar doyasıya eğlendi, kamp ateşi etrafında halaylar çekti, ilerleyen saatlerde hazırladıkları skeç ve şarkılarla geceye renk kattılar. Hazar Gölü'nde tatilini geçiren tatilcilerin de katılım gösterdiği gece, kamp boyunca spor turnuvalarında dereceye giren çocuklara çeşitli ödüllerin verilmesiyle son buldu.

İtfaiyeden yangın eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı da kampın son gününde çocuklara yangın anında neler yapabilecekleri üzerine pratik bir eğitim verdi.

8. dönem yaz kampını değerlendiren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı düzenlenen yaz kampına 829 çocuğun katılım gösterdiğini, katılımcıların bir çoğunun tatil yapma imkanının bulunmadığını bu yüzden de yapılan hizmetin çok değerli bir çalışma olduğunu ifade etti. Kıratlı şöyle devam etti:

Çocuklar kişisel olarak da gelişiyor

“Çocuklar burada tatil yaparken aynı zamanda kişisel olarak eğitimlerine ve gelişimlerine de önem veriyoruz. Yaz kampında oluşturulan çeşitli atölyelerde çocuklar eğitim görerek hem öz güven kazanmaktalar, hem de kişisel becerilerini geliştirmektedirler. Özellikle bu çocukların dezavantajlı gruplardan oluşması yapılan bu çalışmayı daha da anlamlı kılmaktadır.”

 

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT