1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuk yaz kampı başlıyor
Çocuk yaz kampı başlıyor

Çocuk yaz kampı başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin tatil yapma imkanı olmayan çocuklara yönelik düzenlediği Çocuk Yaz Kampı'nın 9'uncusu 14 Haziran'da başlıyor.

A+A-

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün koordine ettiği Elazığ'ın Gezin İlçesi'ndeki Çocuk Yaz Kampı okulların tatil olmasıyla birlikte başlıyor. Daha önce tatil yapmamış ve yapma imkânı bulunmayan zorunlu göç mağduru veya risk altındaki 9-14 yaş grubundaki kız ve erkek çocukların yararlandığı Çocuk Yaz Kampı, 27 Ağustos 2014'e kadar sürecek.

Çocuk Yaz Kampı, çocukların kişisel gelişimine katkı sunmak, çevresiyle daha uyumlu olması, dışlanmışlık duygusundan arındırılması, özgüveni gelişmiş bir şekilde yetişmesine katkı sunmak amacıyla düzenleniyor. Çocuk Yaz Kampı'nda her çocuğa spor çanta, diş fırçası, diş macunu, ayakkabı, terlik, havlu takımı, şort, tişört, şapka, bandana, terlik, iç çamaşırı, çorap, şampuan, bone armağan ediliyor.

İki voleybol, bir futbol, bir basketbol sahasının bulunduğu Çocuk Yaz Kampı'nda çocukların yüzebileceği havuz ile çocuk oyun grupları ve fitness grubu bulunuyor. Günde dört öğün yemeğin verildiği Çocuk Yaz Kampı'nda çocukların kişisel becerilerini açığa çıkarmak amacıyla çeşitli atölyeler de yer alacak. Ayrıca muhtemel bir sağlık problemine karşılık kampta sağlık ekibi de hazır bulundurulacak. 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT