1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çocuk Yaz Kampı 15 Haziran’da başlıyor
Çocuk Yaz Kampı 15 Haziran’da başlıyor

Çocuk Yaz Kampı 15 Haziran’da başlıyor

Büyükşehir Belediyemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Çocuk Yaz Kampı, 15 Haziran’da başlıyor.

A+A-

Bu yıl daha çok çocuğun faydalanacağı ve ilk kez ilçelerde yaşayan çocukların da katılım sağlayacağı Çocuk Yaz Kampı’nda tüm hazırlıklar tamamlandı.

 

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün bu yıl onuncusunu organize edeceği Elazığ’ın Gezin ilçesindeki Çocuk Yaz Kampı 15 Haziran’da başlayacak.

 

Tatil yapma imkanı bulunmayan, zorunlu göç mağduru veya risk altındaki 9-14 yaş grubundaki erkek ve kız çocuklarına yönelik gerçekleştirilen yaz kampı, 29 Ağustos 2015 tarihine kadar gruplar halinde sürdürülecek. 10 grup olmak üzere bin 200 çocuğun ağustos ayı sonuna kadar yararlanacağı yaz kampından, bu yıl ilçelerde yaşayan ve tatil yapma imkanı bulunmayan çocuklarda faydalanacak.

 

Kamp bakımdan geçirildi ve kapasitesi artırıldı

 

Daha önceki yıllarda yaklaşık 900 çocuğun yararlandığı Belediyemize ait Hazar Gölü’ndeki “Çocuk Yaz Kampı”, yeniden düzenlenerek barınma kapasitesi artırıldı. Çocukların kaldıkları prefabrik evlerin bakım ve onarımı yapıldı. Tüm duşluklar, lavabolar, tuvaletler ve havuzların fayans döşemeleri yenilendi. Kampın peyzajı Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yapıldı.

 

Çocuklar kampı dolu dolu geçirecek

 

Çocukların kişisel gelişimine katkı sunulması, çevresiyle daha uyumlu olması, dışlanmışlık duygusundan arındırılması ve özgüvenli yetişmelerinin sağlanması amacıyla düzenlenen yaz kampı bu yılda açılacak atölyelerle dolu dolu geçecek. Her grubun toplam 5 gün zaman geçirebileceği kampta çocuklar, satranç, akıl oyunları, resim, akran eğitimi, el becerileri, müzik ve halk oyunları atölyelerinden faydalanacak. Ayrıca çocuklar sportif faaliyetler kapsamında spor turnuvaları (basketbol, voleybol ve futbol), langırt, bisiklet, masa tenisi ve masa hokeyi gibi etkinliklerden de yararlanacak.

Kampta bulunan iki voleybol, bir futbol, bir basketbol sahası, çocuk oyun grubu ve fitness grubu ile çocuklar, boş vakitlerini değerlendirebilecekler. 

 

İlçelerde ikamet eden çocuklara kampın kapıları açılacak

 

Daha önce sadece kent merkezinde ikamet eden çocukların yararlandığı yaz kampından, bu yıl ilk defa ilçelerde yaşayan çocuklarda faydalanma imkanı yakalayacak. Şırnak’tan 60 çocuğun da katılacağı yaz kampında, çocukların tüm ihtiyaçları belediyemiz tarafından ücretsiz olarak karşılanacak.

 

Sağlık ekibi de bulundurulacak

 

Çocukların fiziksel gelişimini dönemini ön planda tutan Belediyemiz, diyetisyenlerin hazırladığı listeye uygun bir şekilde, kahvaltı, öğle yemeği, ara öğün ve akşam yemeği olmak üzere günde dört öğün yiyecek dağıtacak. Ayrıca muhtemel bir sağlık problemine karşı kampta sağlık ekibi de hazır bulundurulacak.

HABERE YORUM KAT