1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çocuk satranç turnuvası sona erdi
Çocuk satranç turnuvası sona erdi

Çocuk satranç turnuvası sona erdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü katkısıyla bu yıl ilk kez düzenlenen 7-12 yaş arası Satranç Turnuvası, 52 çocuk sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

A+A-
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu Diyarbakır İl Temsilciliği'nin işbirliğiyle bu yıl ilk defa düzenlenen 07-12 Yaş Grupları Diyarbakır İl Birinciliği Satranç Turnuvası'na toplam 52 çocuk katıldı.
 
İlk defa düzenlenen 7-12 Yaş Grupları Diyarbakır İl Birinciliği Satranç Turnuvası'nda her kategoride ilk üç belirlendi. Ayrıca yarışma sonunda her kategoride ilk 3'e giren kız çocuk sporcuda belirlendi.
 
Satranç Turnuvası'nda yapılan tüm müsabakalar Türkiye Satranç Federasyonu'na bağlı 4 lisanslı hakem tarafından yönetildi.
 
7-8, 9-10,11-12 yaş grubu olarak 3 ayrı kategoride düzenlenen Satranç Turnuvası'ndaki tüm karşılaşmalar 5 tur şeklinde yapıldı. Turnuvaya katılan tüm çocuklar 5 karşılaşmada karşı karşıya geldi. Her müsabakanın sonunda galip gelen sporcu hanesine 1 puan yazdırdı.  5 tur sonunda en fazla puanı toplayan sporcu dereceye girdi.
 
Turnuva sonunda 7-8 yaş arası kategoride Sema Nur Yıldırım 1'inciliği, Yusuf Deniz Cengiz 2'nciliği, Süleyman Çabaş'da 3'üncülüğü elde etti.  9-10 yaş grubunda 1'inciliği Halil Kurt elde ederken bu grubun 2'nciliğini Mehmet Ragıp Memiş, grubun 3'üncüsü de Ömer Gündüz oldu. 11-12 yaş arası grupta Muhammed Yasir Ok 1'inci olurken,  Dilaver İlen grubunun 2'incisi, Muhammed Hüseyin Yıldırım ise kendi kategorisinde 3'üncü oldu.
 
Turnuva sonunda dereceye giren çocuk sporculara başarı belgesi verildi. Öte yandan yapılan Satranç Turnuvası'nda dereceye giren çocuk sporcular, il dışında yapılacak olan Satranç Turnuva'larında Diyarbakır'ı temsil etme hakkı kazanmış oldu.

HABERE YORUM KAT