1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Cizre'nin galibiyetini hazmedemediler
Cizre'nin galibiyetini hazmedemediler

Cizre'nin galibiyetini hazmedemediler

DİYARİNSESİ.ORG -Diyarbakırspor Azrailler Grubu Cizrespor'a sahip çıkarak, TFF'ye ateş püskürdüler.

A+A-

TFF GALİBİYETİ HAZMEDEMEDİ

Geçtiğimiz hafta Cizrespor'un Türkiye Kupası eleme maçında Göztepe'yi 2-0 gibi ne bir skorla sahadan sildiği karşılaşma sonrası Yeşil-Kırmızılı ekibe, PFDK tarafından 4 maç saha kapatma cezası verildi.

Diyarbakırspor Azrailler Grubu Cizrespor'a verilen cezayı insafsızca bulduklarını bu cezayı verenleri vicdana davet ettiler.

AKILDAN YOKSUN CEZALAR

Azrailler Grubu Yönetimi adına 2.Başkan Orhan Tuma, TFF'nin çifte standart yaparak özellikle doğu takımlarına karşı bir kıyım politikası güttüğünü iddia ederek şunları söyledi: "TFF cezalarda maalesef yıllardır çifte standart uygulamaktadır. Cizre-Göztepe maçını izleyen vicdan sahibi olanlara sormak lazım, bu maçta ne oldu, adam mı öldürdüler, yoksa katliammı oldu. Bu nasıl bir ceza sistemidir kabul etmek inkansız. Bu cezanın tam anlamı hazmedememektir. Cizresporumuz aslanlar gibi Göztepe'yi sahadan silmiştir. Alnının akıyla maçı tertemiz tamamlamıştır. Bu mağlubiyeti beğenmeyenler, işlerine gelmediği için ceza yağdırdılar.  Cizrespor yalnız değildir. Bu memleketin her karesi Cizredir. Cizrespor'a verilen cezaları alsınlar başlarına çalsınlar. Akıldan mantıktan yoksun bir kurumu  idare edenlerin sistemi elbet bir gün ellerinde patlayacaktır. Bu cezaları verenler hepsi ırkçı ve faşist düşüncelerinden dolayı vermişerdir."

DİYARBAKIR'DA OYNASINLAR

Tuma ayrıca Cizrespor'a verilen cezalar için Diyarbakır'a verilmesini istedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Cizrespor'u Diyarbakır takımı gibi kabul etmişiz. Verilen cezalı maçları burada oynamalarını istiyoruz. Cizrespor yalnız değil bunu herkes böyle bilsin"

CİZRESPOR'UN GÖZTEPE'Yİ SAHADAN SİLDİĞİ İŞTE O MAÇ

İZLE

HABERE YORUM KAT