1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Cizre ve Silopi’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Cizre ve Silopi’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Cizre ve Silopi’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Şırnak Valiliği, Cizre ve Silopi’de saat 23.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yasak kararının ardından, HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, “Halkımızlayız, hiçbir yere gitmiyoruz. Zulmünüze boyun eğmeyeceğiz!” dedi.

A+A-

Şırnak Valiliği, Cizre ve Silopi ilçelerinde bu gece saat 23.00’ ten itibaren geçerli olmak üzere ‘ikinci bir emre kadar’ sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yasağın, “mayın ve patlayıcılarla tuzaklanmış barikat ve hendeklerin bertaraf edilmesi ve vatandaşlarımızın can, mal güvenliğinin ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla” ilan edildiği kaydedildi.

Açıklamada, “Cizre ve Silopi ilçe merkezlerinde vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini kullanabileceği huzur ortamını ve kamu düzenini sağlamak maksadıyla vatandaşlarımıza her türlü maddi ve manevi destek sağlanacaktır,” denildi.

Beklenen yasak

Dün, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde görev yapan öğretmenlere atılan ‘İlçeyi terk edin’ mesajının ardından bölgeye yoğun bir askeri sevkiyat başlamış ve ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği tartışılmıştı.

HDP’li Birlik: Halkımızlayız, hiçbir yere gitmiyoruz

Öte yandan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, yasak kararının açıklanmasının hemen ardından, Twitter, hesabından, “Halkımızlayız, hiçbir yere gitmiyoruz. Zulmünüze boyun eğmeyeceğiz!” mesajını paylaştı.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler