1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cinsel saldırı davasında beraat çıkmadı
Cinsel saldırı davasında beraat çıkmadı

Cinsel saldırı davasında beraat çıkmadı

Kendisine cinsel saldırıda bulunmak isteyen Zeki Ç.'yi bıçaklayarak öldüren kurtulan Demet Y. 2. duruşmasında da tahliye edilmedi.

A+A-

Diyarbakır'ın Eğil ilçesindeki bir köyde yaşayan 19 yaşındaki Demet Y., kendisini bekâr olarak tanıtan ancak daha sonra evli olduğunu öğrendiği Zeki Ç.'den ayrılmak isteyince tecavüz ve öldürülmekle tehdit edildi. Şantajla buluşmaya zorlanan Demet, tecavüz etmeye çalışan Zeki Ç'yi bıçakla yaralayarak kurtuldu. Ancak Zeki Ç., kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Tecavüze uğramamak Zeki Ç.'yi bıçaklayan Demet, aynı gün "kasten öldürme suçundan" tutuklandı. 

 

Demet'in yargılandığı davanın 2. duruşması, Diyarbakır Adliyesi 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya tutuklu yargılanan Demet'in yanı sıra ailesi ve avukatı ile Zeki Ç.'nin yakınları katıldı. Tanık olarak Zeki Ç.'nin eşi de dinlendi.

 

Ardından Demet Y.'ye söz verildi. Demet Y, kendisini savunmak amacıyla Zeki Ç.'yi bıçakladığını belirterek, "Evli olduğunu bilmiyordum, duyduktan sonra ilişkimi kestim ama bana şantaj uyguladı" dedi.

 

'Demet'in yanında kesici alet yoktu'

 

Demet'in avukatı Cihan Ülsen ise, Demet'in "kasten öldürmeyle" yargılandığını ancak Zeki Ç. ile görüşmeye giderken yanında hiçbir kesici ve yaralayıcı alet olmadığına dikkat çekti. Müvekkilinin kandırıldığını, Zeki Ç.'yi bile Deniz ismiyle tanıdığını, tamamen kendini savunmaya çalıştığını belirtti. Avukat Ülsen, Demet'i Zeki Ç. ile tanıştıran kişilerin tanık olarak dinlenmesini ve Demet'in tutuksuz yargılanmasını talep etti. 

 

Mahkeme heyeti ise 'yoğun şüphe' gerekçesiyle Demet'in tutukluluk halinin devamına karar verirken, telefon kayıtlarının incelenmesi için duruşmayı 23 Şubat'a erteledi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler