1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cinsel istismar mağdurları mağdur ediliyorlar
Cinsel istismar mağdurları mağdur ediliyorlar

Cinsel istismar mağdurları mağdur ediliyorlar

Diyarbakır'da komşusunun 14 yaşındaki kızını, sevdiğini söyleyerek değişik yerlere götürüp birden çok kez cinsel istismarda bulunan 25 yaşındaki M.Y.'yi 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, gerekçeli kararında 'cinsel istismar mağdurlarının dışla

A+A-

Diyarbakır'da komşusunun 14 yaşındaki kızını, sevdiğini söyleyerek değişik yerlere götürüp birden çok kez cinsel istismarda bulunan 25 yaşındaki M.Y.'yi 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, gerekçeli kararında 'cinsel istismar mağdurlarının dışlanarak daha çok mağdur edildiğini' belirtti.


Yenişehir İlçesi'nde oturan komşularının kızı F.N.'ye kendisini sevdiğini söyleyerek tacizde bulunduğu, çıplak fotoğraflarını internette yaymakla tehdit ettiği ve 2012- 2013 yılları arasında birden çok kez cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan M.Y. 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. M.Y.'yi hapis cezasına çarptıran Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, dosya ile ilgili gerekçeli kararını açıkladı. Gerekçeli kararda sanığın mağdureye sık sık direncini kırarak cinsel istismarda bulunduğunu belirten mahkeme, M.Y.'nin fiili gerçekleştirmek için çıplak fotoğrafları internette yayma, esrar içirme ve ölümle tehdit etme gibi yolları kullandığını belirtti.


Cinsel istismar suçlarının ispatının diğer suç türleri gibi olmadığı kaydedilen kararda, olay gerçekleştikten sonra toplum ve ailece kınanma, dışlanma davranışlar nedeniyle mağdurların daha çok mağdur edildiği vurgulandı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler