1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çinliler Sneijder'den vazgeçmiyor!
Çinliler Sneijder'den vazgeçmiyor!

Çinliler Sneijder'den vazgeçmiyor!

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'in Çin'e transferi konusunda resmi bilgiler geliyor.

A+A-

Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Aralık ayında Çin’in Shangai Shenhua takımından resmi transfer teklifi aldı.


3 YIL İÇİN 27 MİLYON EURO’DAN FAZLA KAZANACAK


Çinliler teklifi 16 Aralık 2015’de yıldız oyuncuya gönderdiler. Buna göre Sneijder 3 yıllık sözleşme karşılığı yılda net 9 milyon Euro kazanacaktı. İmza parası olarak ise Çinliler 3 milyon Euro ödemeyi teklif ettiler. Tecrübeli orta saha oyuncusu 3 yılda toplam 27 milyon Euro kazanacaktı. Ancak buna ekstra ücretlendirmeler (primler, lüks bir ev, uluslar arası gidiş-geliş uçak biletleri, lüks otomobil) dahil değil. Bunların da maddi değeri hesaplandığında Hollandalı oyuncu 30 milyon Euro’ya yakın gelir elde edecekti.


GALATASARAY’A 14 MİLYON EURO


Shangai Shenhua, Galatasaray’a Wesley için 14 milyon Euro önerdi. Yönetim ve oyuncu bu teklife sıcak bakıyordu; ancak Yolanthe Cabu (Sneijder’in eşi) İstanbul’dan ayrılmayacağını söyleyince Ocak ayında bu transfer gerçekleşmedi.


GALATASARAY YÖNETİMİ SATIŞ KARARI ALDI


Çin kulübü adına bu teklifi FIFA menajeri Mesrun İzzet getirdi. İzzet, Shangai takımının yaz döneminde Wesley Sneijder’le ilgili teklifini yineleyeceğini söyledi.


Galatasaray yönetimi ise, 11’de oynayan yabancıların neredeyse tamamı ve belli yerli oyuncuların satışı için karar aldı. Sarı kırmızılılar, Muslera, Sneijder ve Podolski için gelen teklifleri değerlendirecek.

 

HABERE YORUM KAT