1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Cinayeti işledi dakikalarca oğlunun kurtarılmasını bekledi!
Cinayeti işledi dakikalarca oğlunun kurtarılmasını bekledi!

Cinayeti işledi dakikalarca oğlunun kurtarılmasını bekledi!

Bursa'da müteahhit ile mobilyacı arasında alacak verecek kavgasında oğlunu yaralayan Tacettin Başoral'ı vuran baba Riyazettin Serbest cinayeti işledikten sonra oğlunun yanına gelerek dakikalarca kucağında kurtulması için yardım bekledi.

A+A-

Bursa'da bir müteahhit ile mobilyacı arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan çatışma cinayetle bitti.

Kentin en işlek meydanlarından Tophane Meydanı'ndaki cinayet anı ise bir amatör tarafından görüntülendi.


İnegöl'de mobilya fabrikası açmaya hazırlanan Riyazettin Serbest, fabrikanın yapım işini bir müteahhite verdi. İddiaya göre, Adapazarı'nda işyeri olan Engin Hacılar isimli müteahhit arkadaşı Tacettin Başoral ile birlikte görüşmek için Bursa'ya geldi. Riyazettin Serbest de konuyu konuşmak için oğlu Erkan Serbest'i de yanına alarak Tophane Meydanı'na geldi. İki taraf da konuşmaya yakınları ve silahla geldiler. 


Buradaki konuşma esnasında tartışma çıkınca Erkan Serbest, Tacettin Başoral'ı kasığından Başoral da Erkan Serbest'i göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden silahla ağır yaraladı. Peşpeşe silah sesleri üzerine çevredekiler büyük şok yaşadılar. 


Tacettin Başoral, yaralı olarak yerde yatarken kanamayı durdurmak için kendisine müdahale etmeye çalışıldı.

 

Ancak bu esnada; çatışmada oğlu ağır yaralanan Riyazettin Serbest silahla yanına yaklaşıp başına bir kez ateş etti. Başoral orada hayatını kaybetti. O anlar ise bir amatör tarafından saniye saniye görüntülendi. Riyazettin Serbest, öldürdüğü Tacettin Başoral'a yardım eden bir kişiye de ateş etti ancak silah tutukluk yaptığı için o kişi kurtuldu. 


Polis ise olaydan sonra oğlunun durumu için hastaneye giden mobilyacı Riyazettin Serbest'i gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

HABERE YORUM KAT