1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çınarlılar ilk Teravih namazında camilere akın ettiler
Çınarlılar ilk Teravih namazında camilere akın ettiler

Çınarlılar ilk Teravih namazında camilere akın ettiler

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde Ramazan ayının ilk teravih namazında halk camilere akın etti.

A+A-

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayının ilk Teravih namazı bugün tüm yurtta olduğu gibi Çınar’da da halkın yoğun katılımı ile camilerde kılınmaya başlandı.


Çınarlılar, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın ilk Teravihini kılmak için camileri doldurdular.


Dörtyol Camii’ne gelen Çınarlılar, ezandan önce Çınar Müftülüğünde görevli vaizlerden Hacı Su’nun verdiği vaazı dinledikten sonra, ezan okunmasının ardından yatsı namazını kıldılar.


Daha sonra Teravih namazını cemaatle eda eden Çınarlılar, namaz sonrası hep birlikte dua ederek, yarınki Ramazan orucu için niyet getirdiler.

Ayrıca, bayanların ve çocukların da Teravih namazına ilgi gösterdikleri görüldü.Teravih namazını cemaatle eda eden Çınarlılar, namaz sonrası hep birlikte dua etti.


Teravih namazının ardından rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ile ilgili duygularını paylaşan Adıl Aydın, “Bu gece hayırlısı ile ilk teravih namazını kıldık. Bu ayı inşallah ibadet ile geçireceğiz.“ dedi.


İlk Teravih namazını kıldıklarını belirten Rıdvan Aydın, Ramazan Ayı’nın tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini diledi.
İlk Teravih namazını kılmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden M. Mustafa Tekdal, “Ramazan ayının ilk Teravihini kıldık, oruç tutacağız, bu ayı dolu dolu geçireceğiz. Mukabeleye katılıp, Kur'an-ı Kerim okuyacağız.“ ifadelerini kullandı.
Ramazan ayının gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Yusuf Yaşar, bu ayın tüm İslam alemine hayırlar getirmesi için dua edeceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler