1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çınar'daki saldırı sonrası ilk görüntüler (İzle)
Çınar'daki saldırı sonrası ilk görüntüler (İzle)

Çınar'daki saldırı sonrası ilk görüntüler (İzle)

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, içinde polis lojmanının da bulunduğu Emniyet Müdürlüğü binasına PKK'lılar tarafından bombalı araçla saldırı düzenlendi.

A+A-

Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı
 Diyarbakır Valiliği, ikisi polis yakını, biri bebek 5 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı. Saldırı sonucu, Emniyet binası yakınındaki bir ev de çöktü. Saldırıda 6'sı polis, 8'i polis yakını ve 20'si de vatandaş olmak üzere 39 kişi yaralandı.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK'lılar, içinde polis lojmanının da bulunduğu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne önce bomba yüklü araç, ardından da roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda polis lojmanında bulunan iki polis yakını hayatını kaybetti. Emniyet binasının hemen yanında bulunan tek katlı bir ev de saldırı sonucu çöktü. Çöken binada, baba Lokman Açıkgöz ve çocukları Sadık Efe Açıkgöz ile Ecrin Açıkgöz hayatını kaybetti. Evin enkazından 5 kişi ise AFAD ve UMKE ekipleri tarafından yaralı olarak kurtarıldı.

kurtarma.jpg

Çöken evin enkazından 5 kişi sağ çıkarılırken baba ve iki çocuğu hayatını kaybetti.


[Fotoğraf: Abdülkadir Konuksever - Al Jazeera]
Saldırıda toplam yaralı sayısı 39. Yaralananların 6'sı polis, 8'i polis yakını, 5'i de çöken evin enkazından kurtarılanlar. Bunun dışında Emniyet Müdürlüğü binası yakınında bulunan evlerde yaşayan 20 vatandaş da yaralandı. 
Olay yerinde bulunan Al Jazeera muhabiri Abdülkadir Konuksever, hedef alınan Emniyet binasında ağır hasar oluştuğunu aktardı.
PKK'lılar ilk olarak, Emniyet binasının girişinde bomba yüklü araç infilak ettirdi. Ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Bomba yüklü aracın şiddetli patlamasında emniyet binasında yangın çıktı.
Saldırıya emniyette bulunan polislerin karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. Çatışma sürerken, ilçeye Diyarbakır'dan polis ve askerler ile ambulanslar, itfaiye ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

[Fotoğraf: Abdülkadir Konuksever - Al Jazeera]
Diyarbakır'daki hastaneler de yaralılar için alarma geçirilip, doktorlar göreve çağırıldı.


Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler