1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çınar'da Savcının ismi Hatıra Ormanına verildi
Çınar'da Savcının ismi Hatıra Ormanına verildi

Çınar'da Savcının ismi Hatıra Ormanına verildi

Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı Çınar'da oluşturdukları hatıra ormanına Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz ismini verdi.

A+A-
Kaymakamlık ve Adliye ile birlikte halkında yoğun katılımıyla belirlenen Göksu Baraj gölü Fidan dikim alanına terör saldırısıyla şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz hatıra ormanı ismi verildi.
 
Çınar'lı vatandaşlar, esnaf ve kamu kurum personelinin de yoğun katılım gösterdiği törenlerde fidan alanına 1000 adet fidan dikildi.
 
Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı Yapılan saldırıyı kınıyoruz. Unutulmasın ki bizler görevlerimizi canımız pahasına yapıyoruz. Bu tür terör saldırılarıyla ülkemiz gittiği yoldan geri dönmeyecek Mehmet Selim Kiraz'larda bitmeyecektir, Bu hatıra ormanıyla bu bilincin ve görev aşkının nişanesi olarak Savcımızın adını verdik. Bu vesileyle Şehidimize Allah'tan rahmet diliyoruz, Kederli ailesine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz, Meslektaşlarına sevenlerine sabır diliyoruz dedi.
 
Çınar Cumhuriyet Savcısı İhsan Ercan'da “Bu vesileyle bende meslektaşım Mehmet selim Kiraz'ın görev başında şehit edilmesiyle ilgili kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine başsağlığı diliyorum. Sayın Kaymakamımıza da bu elim saldırı sonrası bu kampanyaya Mehmet Selim Kiraz hatıra Ormanı adını vermesi ve bu ismi yaşatma düşüncesinden dolayı teşekkür ediyorum dedi”.  
 
(Diyarinsesi.org MY)
 
Törene katılan Cumhuriyet savcısı İhsan Ercan, Savcı Mehmet Bıçakçı, Hakim Ömer Aykul Öldoğan, İlçe Emniyet Amiri Metin Cengiz öğrenciler ve vatandaşlar fidan dikimine katıldı.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT