1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çınar'da bayram nedeniyle yardım
Çınar'da bayram nedeniyle yardım

Çınar'da bayram nedeniyle yardım

Diyarbakır'ın Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven 400 kişinin katıldığı bir iftar yemeği verdi.

A+A-

Diyarbakır'ın Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven 400 kişinin katıldığı bir iftar yemeği verdi.

Yemeğe katılan vatandaşlara bayram paketi hediye eden Kaymakam Tanrıseven yoğun katılımın olduğu iftar yemeği sonrası vatandaşlarla sohbet etti. Çınar'da bulunan bir lokantada düzenlenen iftar yemeğinde yer kalmayınca cadde üzerine yemek masaları kuruldu.

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven Ramazan ayı içerisinde birkaç kez Çınarlılarla bu tür iftar yemeklerinde bir araya geldiklerini belirtirken, bu ay içerisinde birçok yardımın yapıldığını ifade etti. Yapılan yardımlarla ilgili bilgi veren Tanrıseven, "Ramazan ayı içerisinde bin 200 vatandaşımıza nakdi yardım yaparken bin üniversite öğrencisine de burs imkanı sağladık. Ayrıca Karacadağ köylerindeyaşayan ve ihtiyaç sahibi olan 600 aileye gıda yardımı yaptık. Yine Çınar köy ve merkez olmak üzere 6 bin aileye kömür yardımı yaptık" dedi.

Verilen iftar yemeğine katılan vatandaşlar ise Kaymakamlık tarafından her sene olduğu gibi bu yıl da verilen yardımlardan faydalandıklarını bundan dolayı Kaymakam'a teşekkür ettiklerini belirttiler.

Öte yandan Çınar Sosyal Yardımlaşma Vakfı (SYDV) ekipleri de Kaymakamlık tarafından dağıtılan yardımların kömür ve gıda paketlerinin araçlarla vatandaşların evlerine kadar teslim edildiğini bu uygulamadan vatandaşları çok mutlu ettiğini ifade ettiler.