1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çınar Şefkat Der'den Suriyeli mültecilere yardım
Çınar Şefkat Der'den Suriyeli mültecilere yardım

Çınar Şefkat Der'den Suriyeli mültecilere yardım

Çınar Şefkat Der, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Diyarbakır'ın Çınar ilçesine yerleşen mülteci ailelere kömür, battaniye ve gıda yardımında bulundu.

A+A-

Yaptığı sosyal ve kültürel çalışmalarla halkın teveccühünü kazanan Çınar Şefkat Der, ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra Suriyeli mültecilere yönelik yardımlarını da aralıksız sürdürüyor.

Suriyeli mültecilere de yardımda bulunan Şefkat Der, ülkelerindeki iç savaş sebebiyle Haseki iline bağlı Serêkaniyê ilçesinden gelip Çınar`a (Xana Axpar) yerleşen 13 aileye ikinci defa yardımda bulundu. Hayırseverlerden toplanan kömür, battaniye, giyecek ve yiyecek gibi yardımlar, zor şartlar altında yaşayan mülteci ailelere ulaştırıldı.

Ayrıca her ay olduğu gibi bu ay da, dernek tarafından Çınar'da bulunan 30 muhtaç aileye gıda yardımında bulunuldu.Çınar Şefkat Der yetkilileri, Çınar halkına, gösterdikleri duyarlılık ve yardımlarından ötürü teşekkür etti. Özellikle yardımlar konusunda, hayırseverlerin katkılarından dolayı müteşekkir olduklarını ve hayırseverlerin bu yardımlarının devamını beklediklerini belirtti.

Şefkat Der, ilçede hiçbir geliri olmadığı tespit edilen ailelere her ay düzenli olarak gıda yardımında bulunuyor.

 

 

(Vedat Aydın - İLKHA)

 

HABERE YORUM KAT