1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çınar Milli Eğitimde beyaz bayrak sahibi
Çınar Milli Eğitimde beyaz bayrak sahibi

Çınar Milli Eğitimde beyaz bayrak sahibi

Çınar’ın Ağaçsever köy okulu temzilik ve sağlık konusunda sağlık bakanlığından beyaz bayrak almayı hak etti

A+A-

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Temiz ve Sağlıklı okullara Beyaz Bayrak projesi kapsamında Diyarbakır’ın Çınar İlçesinden üç okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

Bakanlıklardan Bir Teşekkür yazısı ile birlikte gönderilen belgeler Çınar İlçe Milli eğitim müdürü Mehmet Aziz İde tarafından okul müdürlerine verildi. Çınar Merkezde bulunan Ziya Gökalp İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Ağaçsever Köyü Ortaokulu müdürleri belgelerini teslim alırken Ağaçsever Orta Okulu Müdürü Cemil Oktay Bu belgeyi almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Amaçlarının Eğitim öğretimin yapıldığı okulları en iyi şartlarda hazırlamak olduğunu ve bundan sonrada daha iyisini yapmaya çalışacaklarını ifade etti. Çınar İlçe Mill Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İde’de bu proje kapsamında hedefimiz ilk etapta okul sayımızı artırmaktır, bunun için okullarımızı bu yönde teşvik ederken gerekli denetimleri yerinde yapıyoruz.

Öğrencilerimizin günlük 7-8 saati okullarda geçiyor okullarımızın bu açıdan hijyenik ve temiz olması, öğrencilerimizin yaşam alanlarının güzel olması bizler için son derece önemlidir bunun için okullarımızın denetimleri ve bu yönde çalışmalarımız devam edecektir dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler