1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çınar Kaymakamı Tanrıseven evleri tek tek dolaşıp kömür dağıttı
Çınar Kaymakamı Tanrıseven evleri tek tek dolaşıp kömür dağıttı

Çınar Kaymakamı Tanrıseven evleri tek tek dolaşıp kömür dağıttı

Yoksul vatandaşları evlerinde ziyaret ederek kömür ve Ramazan yardımı dağıtımına bizzat katılan Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Sağlık için tezek yerine kömür kullanın” dedi.

A+A-

KAYMAKAM EV EV DOLAŞIP KÖMÜR VE YARDIM DAĞITTIÇINAR KAYMAKAMLIĞINDAN “TEZEK KULLANMA KÖMÜR KULLAN” KAMPANYASI-Yoksul vatandaşları evlerinde ziyaret ederek kömür ve Ramazan yardımı dağıtımına bizzat katılan Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Sağlık için tezek yerine kömür kullanın” dedi.

Diyarbakır’ın Çınar İlçesi Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, vatandaşlara “Tezek yerine kömür kullanın çağrısında bulundu.İlçe merkezindeki kömür dağıtımlarını denetleyen Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, vatandaşları evlerinde ziyaret ederek hatırlarını sordu. Kış gelmeden kömür dağıtımı yaptıklarını belirten Kaymakam Tanrıseven şunları kaydetti:“Sayın Başbakanımız, yardımlara bizzat katılmamız emrini verdi. Ben de vatandaşlarımızın hem Ramazan aylarını tebrik etmek, hatırlarını sormak hem de yaptığımız sosyal yardımları anlatmak için yardım dağıtımına katılıyorum. Amacımız özellikle yoksul vatandaşlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirmek.”Bu yıl 7000 aileye kömür dağıtacaklarını belirten Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Vatandaşlarımıza tezek yakmayın. Dağıttığımız daha sağlıklı olan, yüksek kalorili ücretsiz kömürü yakın kullanın diyoruz. Ayrıca, mübarek Ramazan ayı münasebetiyle maddi durumları iyi olmayan vatandaşlarımıza maddi yardımda bulunuyoruz” dedi.KAYMAKAM TANRISEVEN’E TEŞEKKÜRÇınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in habersiz yaptığı ziyaret, vatandaşları sevindirdi. İlçe Kaymakamının evlerine kadar gelerek yardım etmesini sevinçle karşılayan Çınarlı vatandaşlar, “Allah Kaymakamımızdan razı olsun, devletimize zeval vermesin” şeklinde duygularını dile getirdiler.