1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çınar kaymakamı Tanrıseven çalışmaları denetledi
Çınar kaymakamı Tanrıseven çalışmaları denetledi

Çınar kaymakamı Tanrıseven çalışmaları denetledi

Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Diyarbakır-Mardin il sınırında bulunan köylerde yol çalışmalarını denetledi.

A+A-

ÇINAR KAYMAKAMI DR. HASAN TANRISEVEN, DİYARBAKIR-MARDİN İL SINIRINDA YOL ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ. • KÖYDES’E HIZ VERİLDİĞİNİ BELİRTEN KAYMAKAM TANRISEVEN, “BAYRAMA KADAR YOLLARIN ÖNEMLİ BİR KISMI TAMAMLANMIŞ OLACAK.”  SIFIR NOKTASINDA YOL DENETİMİ…• ÇINAR KAYMAKAMI DR. HASAN TANRISEVEN, DİYARBAKIR-MARDİN İL SINIRINDA YOL ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ.• KÖYDES’E HIZ VERİLDİĞİNİ BELİRTEN KAYMAKAM TANRISEVEN, “BAYRAMA KADAR YOLLARIN ÖNEMLİ BİR KISMI TAMAMLANMIŞ OLACAK.”

Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Diyarbakır-Mardin il sınırında bulunan köylerde yol çalışmalarını denetledi.Diyarbakır’ın Çınar İlçesinde, Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında yol çalışmalarına hız verildi. Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, İlçe Jandarma Komutanı Erol Özpulat, İl Genel Meclisi Üyeleri Hadi Gülçer, Mürşit Ekinci, Abdülcelil Yetiştiren, Köylere Hizmet Götürme Birliğinde görevli mühendisler, muhtarlar ve müteahhitlerle birlikte yol yapım çalışmalarını denetledi.

Mardin’in Mazıdağı ilçe sınırında bulunan Çınar’a bağlı Alancık Köyü’ne giden Kaymakam Tanrıseven’e vatandaşlar yollara gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti. Ardından Mardin’in Derik ilçesi sınırında bulunan Yukarı Ortaören Köyüne giderek, iki ilin sınırı olan sıfır noktasında yol çalışmalarını denetleyen Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve beraberindeki heyet, köyde vatandaşlarla sohbet etti.

KÖPRÜ MÜJDESİYukarı Ortaören sakinleri, tarihte ilk kez bu çapta, kapsamlı bir yol çalışması gördüklerini belirterek, “Başta kaymakamımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca Eski Derik Yolu üzerinde bulunan tarihi Dilaver Köprüsü’nün yerine yeni bir köprü yapılmasını istiyoruz” dediler. Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, ilçede deneyimli bir mühendis kadroları olduğunu belirterek, yeni köprü projesinin bu yıl hazırlanacağını ve önümüzdeki yılda da yapılacağı müjdesini verdi.

YOLLARDA BAYRAM MESAİSİÇınar’da bu yıl 300 kilometrenin üzerinde stabilize yol çalışmasını yapılacağını belirten Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, “Çalışmaları hızlandırdık. Yollarımızın önemli bir kısmı Ramazan Bayramından önce tamamlanacak. Vatandaşlarımız çok rahat bir biçimde köy ve mezralarına kavuşacak” dedi.Tanrıseven, Özel İdare Genel Sekreterliği’nin desteğiyle Eski Derik Yolunun standardının da yükseltilerek çok daha iyi hale getirileceğini sözlerine ekledi.