1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çimen’den sağduyu mesajı
Çimen’den sağduyu mesajı

Çimen’den sağduyu mesajı

Genç MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Mücahit Çimen Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 21 gündür devam eden sokağa çıkma yasağı ve çatışmalardan dolayı yaşanan gerginlikler adına açıklama yaparak sağ duyu mesajı yayımladı.

A+A-

Yaşanan çatışmalara değinen Genç MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Mücahit Çimen ülke olarak büyük bir sınavdan geçildiğini söyledi.

Çimen, “Allah’a  hiç bir şeyi ortak koşmayın, ana-babaya iyilik edin, kötülüklerin gizlisine de açığına da yaklaşmayın ve Allah’ın yasakladığı cana haksız yere kıymayın!  Allah’ın saygıdeğer kıldığı cana haksız yere kıymayın.

Haksız yere öldürülenlerin vebali ağırdır. Allah’ın haram kıldığı canı haksız yere öldürmezler Kim de bunları yaparsa, ömür boyu cehennemden ayrılmazlar bunu unutmayalım. Büyük bir sınavdan geçiyoruz ama bu sınav bize daha fazla ölüm göstermesin merhametine sığınırımki Allah’ım sen imdadımıza yetiş huzur bulalım yeter artık her gün olay hergün huzursuzluk tüm Türkiye’yi ve Diyarbakırımızı derinden üzmektedir. Bu olaylar Diyarbakırımıza yakışmıyor. En büyük değerlerimiz olan camilerimiz ve geleceğimizin teminatlarının yetiştiği okullarımız zarar görüyor. Bu çatışmaların bir an önce son bulması ve barış diyaloglarının görüşülmesi gerekiyor” diye konuştu.


Çatışmalardan en büyük zararı Diyarbakır halkının gördüğünüde sözlerine ekleyen Çiman, “Çatışmalar kimseye fayda sağlamıyor. Medeniyetler şehri olan Diyarbakır’da neredeyse huzurlu bir gün yaşanmaz hale geldi. Şehir merkezinde yaşanan olaylara müdahale edildiği sırada kullanılan biber gazları koah hastalarına çok zararlı. Hastalar da mağdur durumda..  Herkes çocuklarına sahip çıkmalı olaylara gitmelerine izin vermemeli. Diyarbakır halkı olarak barış taleplerimiz haykırıyoruz. Lütfen bir an önce eski huzur ortamı sağlansın” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler