1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Cim Bom'un golüne sevindi hayatı değişti
Cim Bom'un golüne sevindi hayatı değişti

Cim Bom'un golüne sevindi hayatı değişti

Galatasaray'ın golüne sevinen antrenör, Fenerbahçe'den kovuldu

A+A-


Takım kurdu 14 il, 13 kez bölge şampiyonu oldu
Galatasaray'ın attığı gole sevindiği için Fenerbahçe'den kovulan eski milli atlet Remzi Atlı basketbol antrenörü olarak okul takımı kurdu. Diyarbakır Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi Basketbol Takımını kuran Atlı, 14 kez üst üste namaglup il şampiyonu ve 13 kez üst üste bölge şampiyonu oldu.  
Eski atlet tarafından kurulan okul takımı, elde ettiği başarıyla göz dolduruyor. Bileği bükülemeyen Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Basketbol takımı, değişen sporcularına rağmen başarısı değişmiyor.
Basketbolda 14 yıldır namağlup il şampiyonu olan Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Elazığ'da yapılan müsabakalarda bir kez daha ipi göğüsleyerek son 13 yılda bölge şampiyonluğunu da kimselere kaptırmayarak,  Türkiye yarı finallerine adını yazdırdı.


FENERBAHÇE'DEN KOVULMASI BASKETBOLUN KAPILARINI AÇTI
Diyarbakır'ın ilk milli atlet Remzi Atlı, Galatasaraylı olmasına rağmen 1993 yılında Fenerbahçe Kulübü'ne transfer oldu. 7 Yıl Fener için koşan Atlı, Dünya 5'inciliği,  Avrupa 2'ciliği, Balkan şampiyonluğu ve sayısız Türkiye şampiyonluğu elde etti. Ama bir gün hayatını tamamen değiştiren bir gelişme yaşandı. Fenerbahçe'nin kamp yaptığı otelde, 14 yıl önce Galatasaray'ın Adanaspor'a attığı beraberlik gölüne sevinen Atlı, yönetimden tepki alarak takımdan kovuldu. Atletizmi bıraktı. Beden eğitimi öğretmeni olan Remzi Atlı, basketbol antrenörlüğü yapmaya başladı. Hem öğretmenlik hem antrenörlük yapan Atlı kendi takımı kendi kurdu.
ÇEKİRDEKTEN YETİŞTİRİYOR
Bağlar Belediyesi Yıldız Kız Basketbol takımının antrenörlüğünü de yapan Atlı, sporcularını kendisi yetiştirdiğini belirtti. Atlı, “Tüm okulları gezip 3. Sınıftan yetenekli kız çocukları seçiyorum. Bağlar Belediyesi, sporcu olarak alıyorum. Burada yetiştirip lise çağına geldiğinde, kendi okulum Muazzez Sümer Kız Meslek Lisesi'ne alarak okul takıma kazandırıyorum. Sporcular çekirdekten yetiştirdiğim için başarı kaçınılmaz oluyor” dedi.
İŞİMİ GÖNÜLLÜ YAPIYORUM
Tertipli ve düzenli çalışarak başarının kapılarının açtığını söyleyen Atlı, “Bu iş, emek, zaman, gönül ve büyük fedakârlık ister. Tertipli özverili çalışma gerektiren bir iştir. Elde ettiğimiz bu başarı, burada saklı” dedi.
TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMAK İSTİYORUZ
Takımın Kaptanı Şükran Parlak, ise “Bu büyük başarı elde ettik. Diyarbakır ve bölge birincisi olarak adımızı Türkiye şampiyonluğuna yazdırdık. Sakarya'da yapılacak şampiyonada başarılı olarak, Türkiye şampiyonu olmak istiyoruz” diye konuştu.  

HABERE YORUM KAT