1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ciğerci zabıtaya bıçak çekti
Ciğerci zabıtaya bıçak çekti

Ciğerci zabıtaya bıçak çekti

Diyarbakır'da uygulamaya çıkan zabıtaya, seyyar tezgâhta ciğer satan seyyar satıcı bıçak çekti.

A+A-
Zabıta hem satıcının elindeki bıçağı aldı hem seyyar aracına el koydu.Diyarbakır kent merkezinde uygulamaya çıkan zabıta memurlarına, seyyar tezgâhta ciğer satan seyyar satıcı bıçak çekti. Çevik davranan zabıta, seyyar satıcının elindeki bıçağı aldı, seyyar tezgâhına el koydu.
 
 
Diyarbakır Büyükşehir, Yenişehir ve Sur Belediyeleri zabıta ekipleri ortaklaşa iki ilçeyi kapsayan uygulama yaptı. Uygulamada, seyyar satıcılar, kaldırım işgalleriyle ilgili uyarılarda bulundu, dilencilerde toplatıldı.
 
 
Sur İlçesinde bulunan Tek Kapı'nın hemen altında yıllardır seyyar olarak ciğer satan esnaf da birçok defa uyarılarına rağmen tezgâhını kaldırmayınca zabıta tezgâha el koymak istedi. Tezgâhları toplanan seyyar satıcı yakınlarına haber verdi. Tartışmanın büyümesi üzerine ismi öğrenilemeyen seyyar satıcı, tezgâhtaki bıçağı alıp zabıtaya çevirdi.
 
 
Çevik davranan zabıta ekipleri, seyyar satıcının elindeki bıçağı kaptı ve tezgâhına el koydu. Vatandaşlarında araya girmesiyle seyyar satıcı sakinleştirilirken, zabıta da bölgede uzaklaştı. Oradan ayrılan zabıta Sur bölgesi sur diplerinde ve çevresindeki seyyar satıcıları da bölgeyi terk etmesi uyarısında bulundu.
 
 
Zabıta yol boyunca, eşyalarını koyarak kaldırımları daraltan esnafı da uyardı, halkın duygularını sömürerek dilenen dilencileri de bölgeden kovdu. Direnip dilenmeye devam eden dilenciler ise zabıta araçlarına kondu.Uygulamaya katılan zabıta yetkilileri, uygulamanın devam edeceğini bildirdi.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT