1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çiftlere bir ömür boyu mutluluklar
Çiftlere bir ömür boyu mutluluklar

Çiftlere bir ömür boyu mutluluklar

Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Yoldaş ve Yardımcı Aileleri, dün akşam, hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşadılar.

A+A-
Demirok Düğün salonunda yapılan düğün töreniyle hayatlarını birleştiren Remzi Yardımcı ve Feride Yoldaş'ın Düğünleri muhteşemdi.
 
Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden  Yoldaş Ailesi'nin biricik kızı Feride Yoldaş,ve Yardımcı ailelerinde Remzi Yardımcı ile  dillere destan bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler. bu mutlu günlerinde, Akrabaları ve sevenleri genç çifti yalnız bırakmadılar.
 
YENİŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ BAĞIMSIZ ADAY YILMAZ ACU DÜĞÜNE RENK KATTI
 
Düğüne katılan Dermanbaba Yetiş ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis üyesi Adayı hayırseverliği ile tanınan  Yılmaz Acu düğüne ayrı bir renk kattı.Acu şunları söyledi. Çok sevdiğim kardeşim kadar sevdiğim değerli Murat Yoldaşın'biricik kızının düğününe katılmam beni hayli mutlu etti Cenabi Allah utandırmasın ömür boyu mutluluklar diliyorum.Darısı bekarların başına .
 
Demirok Düğün salonunda yapılan ve akşamın ilerleyen saatlere kadar muhtelif siyasi partilere mensup yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşların amir ve müdürler, işadamları, sanatçılar, Diyarbakır ve ülkemizin muhtelif kentlerinden gelen kalabalık bir davetli topluluğu ve iki ailenin akrabaları katıldı.Barış sürecinin başlamasıyla birlikte Diyarbakır ve Bölgemiz genelinde bir çok alanda yaşanan olumlu gelişmeler, Diyarbakır'da da etkisini gösteriyor.Bu kapsamda dün akşam yapılan ve Güneydoğu'nun yanı sıra, ülkemiz genelinde kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı Yoldaş ve Yardımcı Ailelerinin düğün töreni, adeta masalları aratmayacak bir şekilde yapıldı.
 
1.200 kişilik kapasiteli düğün salonu tamamen dolmak bir yana dışarı taşarken, düğüne Diyarbakır'ın mahalli sanatçılarından Sevilen sayılan,Türk Halk müziğinin Güçlü sesi Recep Yoldaş ve Burhan Genç, İstanbul'dan gelen ünlü ses sanatçısı Ercan Arda,söyledikleri birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalarla, düğüne renk kattılar. doyumsuz sesleriyle okuduğu birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalara eşlik eden konuklar, gecenin ilerleyen saatine kadar dans edip oynadılar.
 
Damadın babası Mehmet Yardımcı ve  Gelinin Babası Murat Yoldaş  davetlileri tek tek kapıda karşılayarak, yerlerine kadar eşlik ederken, düğün bitiminde de, davetlileri kapıya kadar yolculadılar.Bir hayli çelenk ve kutlama mesajının geldiği düğün töreni sonrası duygularını dile getiren,Damadın Babası Mehmet Yardımcı ve Gelinin Babası Murat Yoldaş  'çok sevdiğimiz çocuklarımızın, bu mutlu gününde bizleri yalnız bırakmayan tüm Akraba ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Allah; bütün gençlerimize nasip etsin.
 
Darısı bekarların başına' diye konuştu., dolarların havada uçuştuğu geceye katılanlar, unutulmayacak bir düğün töreni yaşadıklarını belirttiler.Hiç bir masraftan kaçınılmayan ve davetlilerin rahatı için en ufak ayrıntının bile düşünüldüğü düğün töreni sonrası, davetliler, genç çifti tebrik ederek, salondan ayrıldılar.Allah mesut, bahtiyar etsin.
 

HABERE YORUM KAT