1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çiftçilere organik tarım eğitimi verildi
Çiftçilere organik tarım eğitimi verildi

Çiftçilere organik tarım eğitimi verildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde ‘Organik Tarımın Geliştirilmesi’ projesi kapsamında 90 üreticiye Organik Bitkisel Hayvansal Üretim Eğitimleri verildi.

A+A-

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı desteği ile yürütülen "Organik Tarımın Geliştirilmesi’ projesi kapsamında 90 üreticiye Organik Bitkisel ve Hayvansal Üretim Eğitimleri verildi.

Programda, Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doçent Doktor Gültekin Özdemir, “Organik Bağcılık ile Organik Tarımda Gübreler ve Gübreleme” konusunda, Doçent Doktor Doktor Hakan Yıldırım “Organik Meyvecilik” konusunda, Profesör Doktor Abdullah Sessiz “Organik Tarımda Tarım Makinaları Uygulamaları” konusunda, Doçent Doktor Muzaffer Denli “Organik Hayvansal Üretim” konusunda ve Ziraat Mühendisi Erhan Akalp ise “Organik Sebzecilik” konularında eğitimler verdi.

Eğitim sonunda öğretim üyeleri tarafından Diyarbakır’da organik tarımın geleceğine yönelik yapılması gerekenler konusunda önerilerin sunulduğu bir organik tarım paneli de gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT