1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çiftçiler zararın karşılanmasını istiyor
Çiftçiler zararın karşılanmasını istiyor

Çiftçiler zararın karşılanmasını istiyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, ceviz ağaçları don nedeni ile zarar gören çiftçiler, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde başvuruda bulunarak, zararlarının karşılanmasını istedi.

A+A-

Kulp'ta, geçtiğimiz aylarda yaşanan soğuk havalar nedeni ile ceviz ağaçlarını don vurmuş, çiftçiler tarlalarından ürün alamamıştı.

Maddi zarara uğrayan Aygün köyü sakinleri, Kulp Kaymakamlığı ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak zararlarının karşılanmasını istedi. Aygün köyü sakini Aydın Olcan, "Köyümüz sınırları içerisinde bulunan ceviz ağaçlarımız don olayından zarar gördü. Zararın tespitinin yapılması için İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne müracaatta bulunduk" dedi.

Mehmet Reşit Çakıl adlı çiftçi ise, "Bizim köyümüz dağlık bir yapıya sahip. Tarım arazisi yetersizdir ve köyümüzün en önemli geçim kaynağı cevizdir. Ancak ceviz ağaçlarımızın kurumasıyla hiçbir şeyimiz kalmadı. Yetkililerin bizlere yardım elini uzatmalarını istiyoruz" diye konuştu.

Köylüler, yaptıkları açıklamaların ardından İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne giderek, dilekçelerini teslim etti.

(MT-YRT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT