1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP’li kadın adaylardan DİKAD’a ziyaret
CHP’li kadın adaylardan DİKAD’a ziyaret

CHP’li kadın adaylardan DİKAD’a ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır adayı Nurdan Erdiş seçim kapsamında Diyarbakır’daki görüşmelerine devam ediyor.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır milletvekili adayları Nurdan Erdiş, Aslı Açıkgöz ve beraberindeki heyet DİKAD başkanı (Diyarbakır İş Kadınları Derneği Başkanı) Reyhan Aktar’ı ziyaret etti.
 
Görüşme sırasında bölgedeki yaşanan olayları ve kadınların toplumda bulundukları yeri tartışan adaylar, bu yaşananların Cumhuriyet Halk Parti’siz çözülemeyeceğini belirtti.DİKAD Başkanı Reyhan Aktar, yaşanan çatışmaların sadece halkı etkilediğini ifade ederek şunları söyledi:
 
“Siyasi çatışma ortamının bir an önce son bulması gerekmektedir. Burada yaşananlar sadece bizi değil tüm toplumu etkiliyor. CHP bu noktada çözümü getirecek gibi görünüyor. CHP’siz bir çözüm zor olur.” Kadınların bu toplumda yadırgandığını belirten Aktar. “Kadın bu toplumda ikinci planda tutuluyor. Cumhuriyet Halk partisinde kadının yeri başkadır. CHP ve kadın bağdaşmıştır. Özellikle sizin gibi kadın adayların olması umut verici bir olay” dedi.
 
Olumlu Tepkiler Alıyoruz
 
Gittikleri her yerde olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden CHP adayı Nurdan Erdiş ise, “CHP için ben insanlardan pozitif tepkiler alıyorum. Herkes umutlu, Cumhuriyet Halk Partisi bir şeyler yapacak diye inanıyorlar. Yeter ki bir insan ölmesin, barış olsun. Bu yönde insanlarımıza katkı sağlayalım. Biz CHP olarak bunu istiyoruz ve yapmaya çalışıyoruz’ dedi.
 
 
Ziyaretinin nedeni oy olmadığını belirten Erdiş, “Burada bulunmamın nedeni kesinlikle oy değildir. Diyarbakır’ı ve bu bölgeyi öğrenip tanımaktır. Burada öğrendiğim sorunları İstanbul’da, her gittiğim yerde dile getirmek istiyorum. Ben Diyarbakır ve bu bölge hakkında ne kadar çok şey öğrenirsem, İstanbul’da ve her gittiğim yerde, o kadar çok şey söylerim” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler