1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. CHP'den Diyarbakır atağı
CHP'den Diyarbakır atağı

CHP'den Diyarbakır atağı

Diyarbakır'da, yaklaşık 1 haftadan bu yana Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kentte gelişi ile ilgili afiş ve reklamların yer aldığı bilboarlara bugün CHP'nin afişleri asıldı. Afişlerde 'w' harfi de kullanılırken, "CHP iktidar olacak, Newroz resmi bayram o

A+A-
DİYARBAKIR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın hafta sonunda Diyarbakır ziyaretinden sonra kentteki bilboardlara bugün CHP 'nin afişleri asıldı. 
 
Bilboardlara, 'CHP iktidar olacak, Özel yetkili mahkemeler kaldırılacak', 'CHP iktidar olacak, Newroz resmi bayram olacak', 'CHP iktidar olacak, Diyarbakır Cezaevi müze olacak', 'CHP iktidar olacak, faili meçhul cinayetler aydınlanacak', 'CHP iktidar olacak yüzde 10 seçim barajı kalkacak', 'CHP iktidar olacak düşünce, ifade ve inanç özgürlüğü güvence altına alınacak' ve 'CHP iktkidar olacak milletin vekillerini liderler değil, millet seçecek' yazılı afişler asıldı. 
 
CHP'nin, 17 maddelik 'Demokrasi ve Özgürlük' bildirisinde yer alan vaatleri arasında en dikkat çekenlerin başında, 12 Eylül askeri darbesinin ardından adı işkencelerle gündeme gelen Diyarbakır Cezaevi'nin müze olması ve nevruzun resmi bayram olarak kabul edilmesi oldu. 
 
CHP'nin nevruz ile ilgili afişinde ise, Demokratikleşme paketi ile yasak olmaktan çıkan, 'w' harfinin kullanıldığı ve 'Newroz' yazıldığı görüldü. CHP'li yetkililer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun hazırladığı 17 maddelik 'Demokrasi ve Özgürlük' bildirisinde yer alan başlıkların yazılı olduğu afişlerin bölgedeki bilboardlarda yer alacağını ifade etti. 
 
DHA - Ferit ASLAN / Bayram BULUT

HABERE YORUM KAT