1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. CHP Şırnak İl Başkanı'na yakalama emri
CHP Şırnak İl Başkanı'na yakalama emri

CHP Şırnak İl Başkanı'na yakalama emri

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla Ökten hakkında yakalama emri çıkarttı. Polisin mahkeme kararı ile yaptığı telefon dinlemeye Çınar Ökten'in şifreli 'fesat' konuşmalarının takıldığı öne sürüldü.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla Ökten hakkında yakalama emri çıkarttı. Polisin mahkeme kararı ile yaptığı telefon dinlemeye Çınar Ökten\'in şifreli \'fesat\' konuşmalarının takıldığı öne sürüldü.

8 İHALEDE FESAT

 Bir ihbarı değerlendirerek, aylar süren takip ve çalışmadan sonra dün sabah operasyon için düğmeye basan KOM Şubesi ekipleri Diyarbakır ve Şırnak ile ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı baskın gerçekleştirdi. \'Kepçe\' kod adlı operasyonda büyük bölümü gıda ve temizlik firması sahipleri, yöneticileri ile \'aracılarında\' bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Ökten\'in de aralarında bulunduğu üç zanlı ise \'firari\' olarak heryerde aranıyor. Gözaltındaki 20 zanlı, \'örgütlü olarak kamu ihalelerine fesat karıştırmak ve haksız kazanç sağlamak ile\' suçlanıyor.

 AKRABASI KAZANMIŞ

Şırnak polisi CHP İl Başkanı Ökten\'in ev ve işyerinde arama yaptı. Firar eden CHP\'li Başkanın Silopi Devlet Hastanesi\'nin yemek ihalesini akrabasının sahibi olduğu firmanın kazanmasını sağladığı iddia edildi. Ökten\'in bu ihale karşılığında ne kadar çıkar elde ettiği ise tespit edilemedi