1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP kadın kolları'nda 14 kişi istifa etti
CHP kadın kolları'nda 14 kişi istifa etti

CHP kadın kolları'nda 14 kişi istifa etti

DİYARBAKIR- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Naciye Günay ile Sur, Yenişehir, Bağlar ve Çınar İlçe Kadın Kolları başkanlarının aralarında bulunduğu 14 kişi, görevlerinden istifa etti.

A+A-

CHP Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Naciye Günay, Sur İlçe Kadın Kolları Başkanı Hediye Özçelik, Yenişehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Nimet Temurhan, Bağlar İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihal Cebeloğlu, Çınar İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çelebioğlu ile birlikte toplam 14 kişinin görevlerinden istifa ettiğini söyledi. Günay, “Bizim geçmiş yönetimlerle çalışmamız il başkanımızda sıkıntı oluşturdu.

Eski yönetim ile çalıştığımızdan dolayı bize karşı tepkiliydi. STK'lar ile görüşmelerimizde, görüşmelerimizin parti adına yapılmasına izin vermiyordu. Biz varlığımızı sivil toplum örgütleri ve halkla gösteremesek hiçbir şekilde kanıtlayamazdık. Çalışmalarımızı engelliyordu. Kadın kolları olarak dışlıyordu. Partiden ayrılan para bize iletilmedi. Etkinlikler bile yapamadık. Her şeyden yoksunuz. Herkes, karşısında ilkokul öğrencisi varmış gibi davranıyor. Yeni yönetimde aile havası bulamadık. 11 yıldır biz aile idik, şimdi aile havası kayboldu. Herkesle savaş halinde kendi emellerini gerçekleştirmek için oraya gelmiş. Başka bir partiye geçmemiz söz konusu değil. CHP'liyim, sonuna kadar partime hizmet vermekten onur duyarım. İleride yeni bir yönetim olduğu zaman tekrar görev almaya hazırız” dedi.

HABERE YORUM KAT