1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP: Doğu'da insanlar Batı'da insanlık ölüyor
CHP: Doğu'da insanlar Batı'da insanlık ölüyor

CHP: Doğu'da insanlar Batı'da insanlık ölüyor

Bölgede yürütülen savaşa "Doğu'da insanlar, Batı'da insanlık ölüyor, vuruluyoruz sorgusuz" yazılı pankart açarak dikkat çeken CHP Kadıköy Gençlik Örgütü, hukuksuzlukların AKP diktatöryasıyla meşru kılındığının altını çizerek, "Yaşamaya mahkûm edildiğimiz

A+A-

CHP Kadıköy Gençlik Örgütü, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının yıldönümünde Kadıköy Boğa'da toplanarak bölgede yürütülen savaşa da dikkat çeken basın açıklaması yaptı.

"Doğu'da insanlar, Batı'da insanlık ölüyor, vuruluyoruz sorgusuz" yazılı pankart açan yurttaşlar, "Zalimin zulmüyle değil, halkların eliyle barış", "Tehlikenin farkındayız, buradayız" yazılı dövizler taşıdı. Açıklamayı, CHP Kadıköy Gençlik Örgütü Başkanı Pınar Uzun yaptı.
 
'Hukuksuzluklar AKP diktatöryasıyla meşru kılınıyor'


Türkiye'nin, AKP iktidarı çevriminde içeride ve dışarıda koşar adım bataklığa sürüklenmekte olduğunu dile getiren Uzun, Ankara, Suruç, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ve Dilek Doğan katliamını hatırlattı. Hukuksuzlukların AKP diktatöryasıyla meşru kılındığını söyleyen Uzun, "Bugün geldiğimiz noktada, sokağa çıkma yasakları, olağanüstü hal uygulamaları, faili meçhul cinayetler, yolsuzluk ve rant ekonomisi, medya baskısı, haksız tutuklamalar, insan hakları ve hukuk ihlalleri bizzat AKP diktatöryası tarafından, satılık kalemler ve halka rağmen politika yapanlar yoluyla meşru kılınmak ve normalleştirilmek istenmektedir" diye konuştu.
 
'İnsanlık suçu karşısında suskun kalmak, suçu işlemekle eşdeğerdir'


Iğdır'ı Edirne'den, Diyarbakır'ı İstanbul'dan ayrı görmediklerinin altını çizen Uzun, "Kozmopolit forma sahip, duyarlı Kadıköy halkının ve bir bütün halinde Türkiye'nin, ülkemizin doğusunda iktidar eliyle inşa edilen kaos ve şiddet atmosferinin sosyal, siyasal ve beşeri yönden karşısında duracağına ve mücadele edeceğine olan inancımız tamdır. İfade ediyoruz: Başka bir düzenin mümkün olduğuna inanan umutlu ve cesur insanlar, aydınlık yarınları inşa edecek yegâne öz güçtür" ifadelerini kullandı. Uzun son olarak şunları söyledi: Biz, güvenlin zafiyetinin had safhaya ulaştığı, ciddi bir anomali sorununun yaşandığı karanlık bir sürecin anbean şahitleriyiz. Yaşamaya mahkûm edildiğimiz büyük insanlık suçu karşısında suskun kalmanın, suçu işlemekle eşdeğer olduğunun bilinciyle yeniden dile getirmekte çekince duymuyoruz."

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler