1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Diyarbakır'da seçim bürosu açtı
CHP Diyarbakır'da seçim bürosu açtı

CHP Diyarbakır'da seçim bürosu açtı

DİYARBAKIR - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır 2. sıra milletvekili adayı Avukat Gündoğan Mermutoğlu'nun seçim bürosu açıldı.

A+A-
Yenişehir ilçesindeki CHP seçim bürosu büyük coşkuyla açıldı. Açılışa, CHP Diyarbakır milletvekili adayları Aslı Açıkgöz, Gündoğan Mermutoğlu, Muhsin Koçyiğit, CHP Genel Merkez üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
 
Açılışta konuşan CHP Diyarbakır 1. sıra milletvekili adayı Muhsin Koçyiğit, CHP olarak çözüm sürecinde öncelikle dürüst ve adil olunması gerektiğini söyledi.
 
Koçyiğit, "Hiç kimsenin kişisel ve gizlilik acentesi olmamasıdır. Sürecin parlamentoda en büyük katılım ile çözüme gideceğine inanıyorum. Bütün etnik kimliklerin ve dinsel inançların farklılıklarının yasal zeminde toplumsal uzlaşma ile ortak zeminde eşit yurttaşlık temelinde çözülmesini istiyoruz.
 
Kürt sorunu güvenlik önlemlerine değil daha çok demokrasiye, özgürlüğe ve insan hakları temelinde çözülmesi gerekir. Anayasa'da gerekli zemin hazırlanarak düzeltilir. Kürt sorunu söz ile değil eylemle çözülür. Eşit yurttaşlık diyoruz bunun için anayasanın değişmesi lazımdı" dedi.
 
Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı.
 
(BE-YRT-SO-Y)

HABERE YORUM KAT