1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Diyarbakır’a heyet gönderiyor
CHP Diyarbakır’a heyet gönderiyor

CHP Diyarbakır’a heyet gönderiyor

CHP son dönemlerde yaşanan çatışmalar ve güvenlik durumu için Diyarbakır’a bir heyet göndereceğini açıkladı.

A+A-

Diyarbakır’da sivil toplum örgütleri ile görüşecek CHP heyeti, Türkiye’nin birçok kentinde ziyaretlerini sürdüreceklerini belirtti.
 
CHP, HDP ile birlikte son dönemlerde artan çatışmalar ve güvenlik durumu konusunda Meclis Araştırma Komisyonu’nun kurulması için verdikleri önergenin reddedilmesi üzerine Diyarbakır’a heyet gönderme kararı aldı. 1 Ağustos’ta (Cumartesi) Diyarbakır’a gelecek olan CHP heyeti, kentte faaliyet yürüten sivil toplum örgütleri ile bir dizi görüşme gerçekleştirecek.


‘Bu ülke sahipsiz değildir’


“Teröre ve savaşa hayır” mesajı ile Diyarbakır’a gittiklerini ve Türkiye’nin birçok kentine ziyarette bulunacaklarını ifade eden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “CHP olarak, Türkiye’deki terör sorunu ve güvenlik durumunun araştırılması için komisyon kurulması talebiyle Meclis’e önerge sunduk. Ancak komisyon kurulması talebimiz reddedildi. Eğer reddedilmeseydi, Diyarbakır’a, Türkiye’nin diğer kesimlerine bir TBMM heyeti gidecekti. Bu olmayınca, biz CHP olarak kendi komisyonumuzu oluşturduk ve ilk durak olarak Diyarbakır’ı seçtik. Ancak Türkiye’nin dört bir yanına da ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Bu ülke sahipsiz değildir” dedi.


Heyetteki isimler


Diyarbakır’a gelecek olan CHP heyetinde CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıkaya, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı yer alıyor. 
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler