1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. CHP Bursa Milletvekilinden DTSO'ya ziyaret
CHP Bursa Milletvekilinden DTSO'ya ziyaret

CHP Bursa Milletvekilinden DTSO'ya ziyaret

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın ve CHP heyeti Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

A+A-
Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ve Başkan Yardımcısı Metin Aslan tarafından karşılanan Kaleli, Diyarbakır'a dördüncü gelişi olduğunu ve her gelişinde şehrin biraz daha büyüyüp geliştiğini söyledi. 
 
Ziyarette konuşan Ahmet Sayar, batının bölgeye bakış açısındaki önyargıların kırılması için, ticaret ve sanayi odası olarak, batıdaki illerin oda yetkililerini Diyarbakır'a davet ederek,  sosyal ve kültürel bağları güçlendirmeye çalıştıklarını dile getirdi. 
 
Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Sayar sözlerini şöyle sürdürdü; “Barış sürecinin sağlıklı ilerleyebilmesi için, farklılıklarımızla zenginleşerek, birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bu bağlamda da hepimize önemli görevler düşmekte. Başta CHP olmak üzere ana muhalefet partilerinin de sürece aktif olarak dahil olması ve kendi tabanlarını sürece destek olmaları için yönlendirmeleri barış ortamının sağlanmasına katkı sağlayacaktır.”
 

HABERE YORUM KAT