1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP ANKARA İÇİN KARAYALÇIN DEDİ.
CHP ANKARA İÇİN KARAYALÇIN DEDİ.

CHP ANKARA İÇİN KARAYALÇIN DEDİ.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı ile ilgiliolarak CHP Genel Merkezi’nde görüştü.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı ile ilgiliolarak CHP Genel Merkezi’nde görüştü. Baykal ve Karayalçın, görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunup, soruları yanıtladılar.

Baykal, Karayalçın’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olup olmayacağına ilişkin bir soru üzerine, “Böyle bir açıklamanın beni hiç şaşırtmayacağını söyleyebilirim” dedi.Baykal, adaylık açıklamasının ne zaman ve nerede yapılacağına ilişkin soruya, “Birden, ne zaman bu gerçekleşti diye, sonra siz düşünüp bakacaksınız. Süreç başlamıştır” yanıtını verdi.Baykal, “Sayın Karayalçın çok yaşamsal, önemli bir karar alıyor, bu kararı kendi arkadaşlarıyla çevresiyle paylaşmalıdır, değerlendirmelidir. Birlikte bir oluşumu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yoksa bizim kendi aramızda herhangi bir sorun bir sıkıntı yoktur” dedi.SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın da Baykal ile yararlı bir görüşme, iyi bir değerlendirme yaptıklarını belirterek, “Bu değerlendirmenin, bu birlikteliğin önümüzdeki günlerde daha somut bir biçimde kamuoyuna anlatılması, açıklanması söz konusu olacaktır” diye konuştu.