1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP adaylarının DTSO ziyareti
CHP adaylarının DTSO ziyareti

CHP adaylarının DTSO ziyareti

Farklı kurumlarda, farklı görevlerde olsak ta her birimizin birey olarak bu kente karşı sorumluluklarımız var.

A+A-
CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Ay ve Kadın Kolları Başkanı Azize Özdemir ile Sur, Kayapınar, Bağlar ve Yenişehir belediye başkan adayları, seçim çalışmaları kapsamında, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ile görüştüler.
 
Gençliğin ve dinamizmin önemine vurgu yapan Sayar, demokrasinin gereği olarak etkili bir muhalefetin gerektiğini belirterek, “Herkesin projesini halka sunması ve halkın da verdiği karara saygı duyması gerek. Farklı kurumlarda, farklı görevlerde olsak ta her birimizin birey olarak bu kente karşı sorumluluklarımız var” dedi. 
 
CHP gibi köklü bir partinin bugün bölgemizde daha güçlü olması gerekirken yanlış politikalar sonucu zayıf kaldığını belirten Sayar, “Bir dönem CHP bölgeyi adeta gözden çıkardı. Yeniden güçlenmesi için etkin olarak bölgeye ilişkin politikalar üretmesi gerek. Bugün çözüm sürecinin başarıya ulaşması kentin bir çok açıdan kalkınmasına yol açacaktır. Farklılıkları kabul ederek bu kentin yararına çalışmalıyız” şeklinde konuştu.
 
CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Ay ise eleştiriler için teşekkür ederek, kendilerinin de bu konuda öz eleştirel yaklaştıklarını belirtti.
 
Yenişehir Belediye Başkan Adayı Veysi Aghan ise, siyasi partilerin kısır çelişkileri bir yana bırakıp halk için çalışarak çatışmasızlık ortamına katkıda bulunmaları gerektiğini dile getirdi.
 
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT