1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çevre temizlik kampanyası devam ediyor
Çevre temizlik kampanyası devam ediyor

Çevre temizlik kampanyası devam ediyor

Kentte yayın yapan tüm radyolarda, televizyonlarda ve bilboardlarda “Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum” diyerek farkındalık yaratmaya çalışan Belediyemiz, daha temiz bir Diyarbakır için farkındalık oluşturmaya bugün de devam etti, kampanya çalışmaları

A+A-
Büyükşehir Belediyemiz tarafından başlatılan “Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum” Kampanyası bugün Bağlar ilçesinde Belediye Eş Başkanlarımız Gültan Kışanak ile Fırat Anlı'nın katılımıyla devam etti.
 
Eş Başkan Gültan Kışanak ve beraberindekiler, Kuruçeşme Kavşağı'ndan Barış Caddesi'ne kadar yürüyerek esnaf ve semt sakinleriyle görüşüp kampanya için destek istedi. Eş Başkan Anlı, Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat ve beraberindekiler ise Bağlar Dörtyol'dan başlattıkları kampanya tanıtımını Oryıl bölgesinde sonlandırdı.
 
Kampanya çalışmasına Kışanak, Kürtçe “Diyarbakır'ı Seviyorum Kirletmiyorum“ tişörtü giyerek, Anlı ise şapka takarak katıldı. Kampanya dahilinde Eş Başkanlarımız ve beraberindekiler, yüzlerce el broşürü dağıtarak daha temiz bir kent için duyarlılık çağrısında bulundu. Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz de, anadilin yaygınlaşması için esnaflara, dükkânlarının giriş kapılarına asmak üzere Kürtçe yazılı “Açık/Kapalı” çıkartmaları dağıttı.
 
Esnaf ve semt sakinleri büyük ilgi gösterdi
 
Sabahın erken saatlerinde esnafı, “Rojbaş” diyerek ziyaret eden Eş Başkanlar, yapılan temizlik kampanyası hakkında bilgilendirmede bulundu. Zaman zaman esnafın sorun ve sıkıntılarını da dinleyen Eş Başkanlar, yapılan ve yapılacak çalışmalar konusunda esnafı ve semt sakinlerini bilgilendirdi. Eş Başkanlar, esnaftan temizlik konusunda destek isterken, esnaflar ise çalışmayı olumlu bulduklarını ve destek vereceklerini belirttiler.
 
Esnafın, kadınların ve semt sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kışanak ile Anlı, yurttaşların isteği üzerine bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT