1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çevre kirliliği sona erdi
Çevre kirliliği sona erdi

Çevre kirliliği sona erdi

Yenişehir Belediyesi eski hal pazarında kanatlı hayvan satan kişiler için yaptığı 15 adet barınak ve bir kesimhaneyi hizmete açtı.

A+A-

Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Yenişehir BDP İlçe Eş Başkanı Nihat Yıldız ve Yenişehir Belediye meclis üyelerinin katıldığı açılışta bir konuşma yapan belediye başkanı Selim Kurbanoğlu, bu çalışma ile katılımcığı artırmayı düşündüklerini söyledi.
 
TAVUKÇULAR MEKANI                                                      
 
Kurbanoğlu “Yenişehir Belediyesi ve esnaflarımızın ortak çalışmasının sonucu olarak oluşturulan kanatlı hayvanlarımıza ilişkin yaptığımız proje ile bir aradayız. Daha önce de Yenişehir Belediyesi, mahalle evleri ve fuar çalışması ile katılımcılığın ne demek olduğunu bir kez daha Türkiye kamuoyuna göstermiştir.” Dedi
 
GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ
 
Kurbanoğlu, bu çalışma ile görüntü kirliliğinin önüne geçileceğini söyleyerek konuşmasını şöyle sürdü. “Bugün yine eski hal bölgesinde hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak hem de zor şartlar altında gerçekten evlerine birkaç kuruş götürmek isteyen esnaflarımız için bir örnek proje oluşturduk. Ve çevre temizliğine verdiğimiz önemin de bir gereği olarak böyle bir projeyi gerçekleştirdik. Bizim için önemli olan, BDP'li yerel yönetimler için önemli olan halkın yönetime katılması, belediyeler ile yerel yönetimlerle beraber ortak projelere imza atılmasıdır.

Farkımız ve farkndalığımız budur. Biz BDP'li yerel yönetimler olarak öncü olmaya, örnek olmaya devam edeceğiz.” dedi. Kanatlı hayvan barınağı hak sahipleri çalışmayı beğendiklerini ve çalışmadan dolayı Yenişehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.
Etiketler: