1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çetinkaya "Hedefimiz Diyarbakır'ı Almak"
Çetinkaya "Hedefimiz Diyarbakır'ı Almak"

Çetinkaya "Hedefimiz Diyarbakır'ı Almak"

Hem AK Parti tarafından yapıtırılan anketlerde, hem de kedileri dışında yapılan anketlerde AK Parti'nin sürekli olarak en önde göründüğünü dile getiren Necati Çetinkaya, "Muhalefeti aşağıdan yutarı, yukarıdan aşağı topladığınız zaman bir AK Parti edemiyor

A+A-

 "ADAY, PARAYA TAMAH ETMEYECEK BİRİ OLMALI"

 Necati Çetinkaya, AK Parti olarak belediye başkanı adaylarında aradıkları nitelikleri daha önce bir kitapçıkta yayınladıklarını hatırlattı. Çetinkaya, AK Partili adayda aradıkları özellikleri şu şekilde sıraladı: "Birincisi ehliyet sahibi olarak, liyakat sahibi olarak. Vizyonu olarak, vizyonla birlikte misyonu olarak. Dürüst olarak. Göreviyle ilgili en iyi eğitimi almış olacak. Çevresinde sevgiyle ve saygıyla anılan bir tip olacak. Halkın teveccühüne layık olacak, halkın gönlünde yer edinmiş olacak. Bu adayımızdır dediğimiz zaman, 'Ha işte bu yerine oturdu' denilecek. En önemlisi, paraya tamahı olmayacak. Dürüst olacak, çalışkan olacak, paraya tamahı olmadığını, geçmişteki çalışmalarıyla ispat etmiş olacak. Adaylarımızı, o illerde ileri gelenlere soruyoruz, vatandaşlara soruyoruz. 'Bu arkadaş nasıl biri diye? Yani iğneyle kuyu kazar gibi, adayımızı belirlemek için araştırma yapıyoruz." Bu vasıfları taşıyan adaylar arasından AK Parti'nin adayını tespit edeceklerini dile getiren Necati Çetinkaya, 29 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'ye rekor düzeyde aday başvurusu beklediklerini ifade etti.

 "BASINDAKİ ADAYLAR HAYAL ÜRÜNÜ"

Geçtiğimiz yerel seçimlerde 81 ilden 58'inde belediye başkanlıklarını kazandıklarını hatırlatan Necati Çetinkaya, bu seçimdeki hedeflerinin, tüm illerde seçimi kazanmak olduğunu bildirdi.

Türkiye'de Doğu ve Güneydoğu'ya gidemeyen bir muhalefetin bulunduğunu belirten Çetinkaya, Güneydoğu'da DTP'li belediye başkanları tarafından yönetilen illerde korkonç bir hizmet sefaleti yaşandığını savundu. AK Parti olarak Başbakan Erdoğan'ın özellikle istediği Diyarbakır ve İzmir gibi illerde de iddialı olduklarını dile getiren Çetinkaya, "Bizim hedefimiz, Diyarbakır'ı da almaktır, Mersin'i de almaktır, İzmir'i de almaktır. Bu illerde güvenilir, sözüne itibar edilir, 'Ak sakallı bilge' bularak aday göstereceğiz." dedi.

Basında özellikle büyük şehirler için AK Parti'nin muhtemel adaylarına ilişkin haberlerin yer aldığını hatırlatan Necati Çetinkaya, şöyle konuştu: "Bizim kararımız olarak, Genel Merkez'in kararları kamuya açıklanmadan çıkan hiçbir habere itibar edilmemeli. Biz kriterlerimizi açıkladık. Zamanı gelmeden şuraya şu aday, buraya bu aday... Bunların hepsi yakıştırmadır. Bunların hepsi, bizim dışımızdakilerin hayal dünyasında ürettiği şeylerdir. Bu isimler bizim tarafımızdan söylenen isimler değildir. Bizim ajandamızda bunlar henüz yoktur. Biz sırası gelince, açıkladığımız kriterlerin ışığında en ideal adayı tespit edip kamuoyuna açıklayacağız."