1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çeşitli suçlardan aranan zanlı yakalandı
Çeşitli suçlardan aranan zanlı yakalandı

Çeşitli suçlardan aranan zanlı yakalandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da birçok suçtan aranan zanlı polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

A+A-

İl Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır sınırları içerisinde özellikle yaşı küçük çocuklara karşı “güveni kötüye kullanmak”, dolandırıcılık ve yankesicilik suçlarına karşı faili meçhul olayların aydınlatılması ve faili firarların yakalanmasına yönelik başlatılan çok yönlü çalışmaların sürdüğüne dikkat çekildi.

Bu çerçevede, 15 ayrı dolandırıcılık ve 11 ayrı “güveni kötüye kullanma” suretiyle cep telefonunun çalınması olayları ile ilgili yapılan çalışmalar çerçevesinde, olayların faili olduğu belirlenen İ.I. (37), isimli şahsa operasyon düzenlediği vurgulandı. Operasyonda, şahsın yakalandığına vurgu yapılarak, şunlar kaydedildi:

“Şahsın başkasına ait kimlik kartını ibraz ettiğinin tespit edilmesi üzerine şahsa 'Başkasına Ait Kimlik Bilgilerini Kullanmak' suçundan da işlem yapılmıştır. Şahsın ayrıca 'hükümlü veya tutuklunun kaçması', 'dolandırıcılık', 'bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık', 'silahlı yağma' ve '2 adet hakaret' suçlarından arandığı ve toplamda 8 yıl 6 ay kesilmiş hapis cezası olduğu tespit yukarıda belirtilen suçlar ile ilgili yakalanan şüpheli İ.I., isimli şahıs hakkında işlemler devam etmektedir.”


(ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT