1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Cesedi tam 6 saat beklettiler
Cesedi tam 6 saat beklettiler

Cesedi tam 6 saat beklettiler

Suya düşen 15 yaşındaki Abdulsamed'in cesedi 6 saat süren tartışma yüzünden bekledi... Jandarmanın yetki kargaşası acılı aileyi çileden çıkardı..

A+A-

Sakarya'nın merkez ilçesi Adapazarı ile Akyazı İlçeleri sınırından geçen Mudurnu Çayı'na ağabeyi ile balık tutmaya giden ve dengesini kaybedip suya düşen 15 yaşındaki Abdulsamed Duman\'ın cesedi, yaşanan görev alanı kargaşası nedeniyle çay kenarında 6 saat bekletildi.

Köy Muhtarları ve yakınları bu duruma tepki gösterirken sorun Jandarma Komutanlığından gelen görevlilerin olayın olduğu yerin Akyazı ilçesi sınırları içerisinde olduğunu tespit edip Akyazı Cumhuriyet Savcılığı'na haber vermeleriyle çözümlendi.

Alınan bilgilere göre olay dün öğlen saatlerinde meydana geldi. İlçeye bağlı Türk Orman Köyde oturan 15 yaşındaki Abdulsamed Duman, 21 yaşındaki ağabeyi Recep Duman ile Mudurnu Deresi'ne balık tutmaya gitti. Çayın 2,5 metre ile en derin yeri olarak bilinen noktada taşın üzerine çıkan Abdülsamed dengesini kaybederek suya düştü. Çevredeki fabrikaların atıklarının da biriktiği derede çırpınan gence yüzme bilmediği için ağabeyi de yardım edemedi.

Ağabeyinin yardım istemesi üzerine köylülerle birlikte olay yerine gelen 112 ekibi ile diğer görevliler cesedi çıkardı. Olay yerine gelen Akyazı Jandarması ekipleri cesedin çıkartıldığı yerin kendi mıntıkaları olmadığını Adapazarı jandarmasının olduğunu söyleyerek olaya müdahale etmek istemedi. Durumun telefonla Adapazarı'na bildirilmesi üzerine Adapazarı'ndan da "Çayın yatağı değiştiği için orası Akyazı'ya ait" şeklinde cevap verince kargaşa başladı.

Gencin ailesi ve yakınları sorunun çözülmesini beklerken boğulan talihsiz gencin olay yerinde bekletildi. Akyazı Türk Orman Köyü Muhtarı Cemal Şen sorunun Mudurnu Deresinin yatağının değişmesi sonrasında başladığını belirterek, sık sık bu tür yetki kargaşasının yaşandığını anlattı.

Olay yerinde bekleyen talihsiz gencin dayısı Yusuf Özmert yaşananlara öfkelenirken, saat 20 sıralarında Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'ndan bir ekibin olay yerine gelmesiyle sorun çözüldü. Dere yatağının değişmesine rağmen bölgenin Akyazı ilçesi sınırları içinde olduğu görüşünün bildirilmesi üzerine olay Akyazı Cumhuriyet Savcılığı'na bildirildi. Ceset, savcı gözetiminde yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.